Pobjeda Zamećana u neizvjesnoj završnici

Subota, 05. ožujka 2016. 20:15 Napisao/la  Stjepan Lončarić

Utakmica 21. kola: Zamet - Dubrava 28:27 (18:16)

Centar Zamet. Gledalaca: 550. Suci: Milošević - Gubica (Osijek). Opunomoćenik HRS: Kasunić (Karlovac).

ZAMET: Đurica (10+1), Hrvatin 6, Martinović, Uzelac, Lončarić 1, Stipčić, Glavaš 7 (1), Stojanović 2, Kovačević 6, Golik 1, Jelušić 4, Slavić (7+1), Valković 1, Grozdek, Mijić.

DUBRAVA: Totić (8), Kelemen 1, Babić, Vida 1, Volar, Čurić 1, Maračić, Hančić, Jotić 6, Butorac 3, Samardžić 2, Mihaljević 1, Vinković 6 (3), Buneta 5, Grahovac (2), Kljajić 1.

Sedmerci: Zamet 1 (1) , Dubrava 6 (3).

Isključenja: Zamet 8 minuta (Stojanović, Kovačević, Golik, Hrvatin), Dubrava 4 minute (Volar, Čorić).

Rukometaši Zameta pobijedili (28:27) su Dubravu i učinili još jedan korak prema Ligi za prvaka. Nova pobjeda koja vraća nadu u ovu generaciju Zameta, koja odvažnim sportskim pristupom hita prema cilju, koji na početku ovogodišnje sezone nije bio niti u optimističnijim planovima.

Prije početka utakmice gledatelji su odali počast nekadašnjem vrataru, treneru i sportskom djelatniku Andriji Barinu Turici (1938 2016), koji je dugi niz godina nakon Primorja i Expotrdrva čuvao vrata Zameta. Kao trener bio je zaslužan za otkrivanje velikog talenta i rada sa Ljerkom Krajnović, vratarkom Zameta, koja je dosegla planetarnu popularnost. Bio je njen prvi trener...

A na tribinama ugodno društvo, od mini rukometaša, do veterana Zameta, čiji je dugogodišnji vratar bio upravo Andrija Barin. Bilo je i njegovih vršnjaka, barbića sa Zameta koji su rijetko ili tek pri kraju karijere osjetili igranje na parketu, u dvoranama.

Igrači kojima je maksimalni domet bio igranje utakmice nedjeljom ujutro stotinjak metara zračne linije sjevernije - u ulici Ivana Sušnja. Sve generacije sjatile su se u hram rukometa na utakmicu koja se je nakon dugo godina igrala za osjetno veći ulog, nego što su to posljednjih sedam godina igrali rukometaši Zameta.

Utakmica u kojoj se je junak namjerio na junaka...

Važan derbi susret otvara rasploženi Luka Kovačević sa tri uzastopna pogotka, koje vješto neutralizira Marin Buneta, Riječanin u dresu Dubrave. I Totić ima niz od tri uspješne obrane, kojima na izvjesno vrijeme zaustavlja domaću vanjsku liniju, a Dubravi donosi jedino vodstvo na utakmici (3:4).

Zamet igra zrelo i raznovrsno, te se domaća igra prenosi na brza krila Glavaša i Hrvatina. Serijom 3-0 u 12. minuti vatromet Kovačevića donosi prvi +3 (9:6). Narednih 5-6 minuta gosti su sve češće na liniji od sedam metara, koriste preko Vinkovića tri od četiri dosuđena sedmerca, koji vraćaju utakmicu u neizvjenost.

Igra Dubrave prepuna je kombinatorike, te su se domaći igrači nalazili u neprilikama, kada su samo prekršajima mogli zaustaviti akcije gostiju. Novi iskorak Zameta ponovno leži u domaćim brzim krilima za povrat prednosti od +3.

Na scenu kod gostiju stupa Jotić, igrač koji je prošle sezone nosio dres Zameta i sa tri gola u nizu ne dopušta odvajanje Zameta (14:13).

Uoči odlaska na odmor tri dobre obrane Slavića i još uvijek najbrži i najučinkovitiji igrač Premier lige u kontrama, Mateo Hrvatin donose Zametu na odmoru dva koraka prednosti (18:16).

Raskošnu realizacija iz prvog dijela zamijenile su mnogo čvršće obrane, a novi ključar domaćeg gola je Marin Đurica. Domaća mreža se ne trese punih osam minuta.

Zamet se sve više odvaja, pa je u 43. minuti velikih 24:18. Nakon minute odmora gosti podižu agresivnost obrane, a Zamet ostaje bez protuigre. Prednost se počinje kopniti, a u posljednje dvije minute na terenu je prava drama.

Nestalo je velikih +6, a Zamet traži pobjedu. U posljednjem napadu Dubrava ima petnaest sekundi za bod vrijedan izjednačenja, ali prilika je otišla u nepovrat. Dalje od deveterca nije išlo...