Premijer liga rukometaša: Zamećani slavili u posljednjem susretu sezone protiv Spačve

Srijeda, 21. svibnja 2014. 21:25 Napisao/la  SC

Utakmica 6. kola Lige za poredak: Spačva - Zamet 22:27 (13:12)

Premijer liga rukometaša - Liga za poredak, 6. kolo

SPAČVA - ZAMET 22:27 (13:12)

Centar Zamet. Gledatelja 300.

Suci Igor Barle i Saša Vučić (oba Zagreb)

SPAČVA: Stojnović 1, Šikić, Milakić, Kalaica, Baltić, Ma. Mišić 11 (5), Lasić, Mi. Mišić 1, Šijaković 7 (4), Stojanović (1 obrana), Čutura 2, Rimac 10 obrana

ZAMET: Vučko 2, Samardžić 8 (5), Klić 4, Mrakovčić 1, Černeka 4, Uzelac, Lončarić, Stipčić, Jurić-Grgić 4, Slavić (5 obrana), Juričić (10 obrana), Valković 1, Golik 3, Majić.

Sedmerci: Spačva 10 (9) Zamet 5 (5)

Isključenja: Spačva 4 minute Zamet 2 minute

Zamijenili su domaćinstva Riječani i Vinkovčani, ali samo za statistiku. Trebalo se igrati u Slavoniji, trebao je to biti susret petoga kola, ali dogovor dvaju klubova zaobišao je administrativne barijere. Zamećani su još jednom slomili Spačvu sjajnom igrom u nastavku susreta. Nakon deset minuta već je stajalo 7:3 za Riječane za što su bila zaslužna krila - Samardžić i Vučko. No, deset minuta kasnije vratili su se rukometaši Spačve na 9:8 dvama vezanim golovima Šijakovića pa je sve krenulo ispočetka. Poveli su prvi puta na pet minuta do poluvremena, kada je za 11:10 zabio Marko Mišić, najbolji strijelac utakmice s čak jedanaest pogodaka. Imali su i 13:11 pogotkom istog igrača, no Samardžić postavlja konačan rezultat prvoga dijela.

U nastavku - furiozan Zamet. Najprije su se u 43. minuti odvojili na 19:17 pogotkom Jurića Grgića, a onda je uslijedila serija 7:0 za 25:17. Gosti smanjuju, ali samo do konačnih minus pet. Zametu bodovi, Vinkovčanima novi darovi pomoći poplavljenom području. Kraj sezone ispao je najpravedniji.

Uoči utakmice gledatelji su dali svoj obol humanitarnoj pomoći stanovištvu poplavljenih područja.