Subota, 12. prosinca 2015. 20:09 Napisao/la  Stjepan Lončarić

Utakmica 16. kola: Zamet - Medveščak 40:33 (19:17)

Suci: Emanović - Mikić (Štivica). Delegat HRS: Musulin (Kaštel Gomilica).

ZAMET: Đurica (11), Hrvatin 5, Vozila, Uzelac 1, Lončarić, Stipčić, Stojanović 7, Glavaš 7 (5), Juričić (2), Kovačević 2, Golik 5, Jelušić 7, Slavić (9), Valković 4, Majić 1, Mrakovčić 1.

MEDVEŠČAK ZG: Frkanec 1, Halužan 2 (1), Kota 3, Kušan 3, Buntić 8 (1), Matić 3, Duvančić (5), Čavar 10 (3), Turković (9+1), Kelemen 1, Panđa 2.

Sedmerci: Zamet 6 (5), Medveščak 5 (5).

Isključenja: Zamet 8 minuta (Stojanović 2, Uzelac 2, Glavaš 2, Kovačević 2), Medvešćak 4 minute (Frkanec 2,Kušan 2)

Dosta problema je imao trenerski dvojac Mišković-Matošević tijekom proteklog tjedna u realizaciji tehničko-taktičkih treninga. Bilo je dana kada je nedostajalo i do pet igrača.

Černeka je izostao zbog nagnječenja stopala, pa mu je i prošlotjedna promocija na Visokoj poslovnoj školi PAR prošla sa bolnim izrazom lica.

Golik je imao napad alergije tijekom treninga, Lončarić je usprkos povećanoj temperaturi i preskočenim treninzima stigao do klupe u ulozi epizodnog promatrača. Viroza je pohodila Zamet, bile su potrebne i infuzije...

Na kalendarskom oproštaju od jesenskog dijela prvenstva ipak se je smoglo snage za maksimalno mobiliziranje svih raspoloživih i (polu)zdravih snaga. Dugo prvenstvo počelo je uzimati danak iako su do prazničnog opuštanja ostala dva zadatka.

Već u petak Zamet igra završnicu kupa RS PGŽ protiv Kozale, a idući vikend u Kutini se igra uvijek zahtjevna prvenstvena utakmica sa Moslavinom.

Struka Zameta posegla je i u pričuvu, pa je u sastavu Zameta istrčao i mladi Antonijo Vozila iz sastava Zameta II. I kod gostiju evidentna kadrovska kriza, nedostajalo je poprilično igrača a na klupi su bila samo tri igrača.

Odično je Zamet otvorio utakmicu sa četiri obrane Đurice koje su u napadu olakšale realizaciju brzom Hrvatinu i Stojanoviću golovima iz kontri i proigranim viškom na crti za spretnog Stojanovića.

U 10. solidno je domaće vodstvo 7:2, ali u narednih deset minuta na terenu se ukazuje Ćavar, sa svojih šest pogodaka. U 20. minuti Medveščak ima aktivni rezultat 10:8.

Domaća vanjska linija preko Golika i posebno Jelušića daje svoj doprinos u novom rezultatskom odvajanju. Deseta obrana Đurice donosi Zametu u 25. minuti i najveće, ali kratkotrajno vodstvo na utakmici (18:12).

Ulaskom Duvančića na gol gostiju zaustavljena je raskošna realizatorska večer domaćih rukometaša. Gosti sa četiri uzastopna pogotka odlaze na odmor sa malim zaostatkom 19:17.

U pravilu na gol Zameta u nastavku dolazi Slavić, ali se i scenarij sa početka utakmice ponavlja. Domaći rukometaši furiozno ulaze u utakmicu.

U 40. minuti gol domaćeg kapetana Uzelca donosi i najveće vodstvo 28:19. Tanji gostujući roster trenera Pažina sve teže se nosi sa dobrim i efikasnim Zametom, gdje priliku za dokazivanjem dobiva i širi krig igrača sa domaće klupe.

Gol Medvešćaka na kraju je zamet sa velikih četrdeset golova, u utakmici u kojoj su obrane ipak bile u drugom planu.