PREMIJER LIGA RUKOMETAŠA

Zamet protiv lidera posustao u završnici

Subota, 22. studenog 2014. 19:51 Napisao  Patrik Mršnik

Zamet - Varaždin 24:26 (14:11). Zamećani su parirali do 55. minute kada Varaždinci s 4:0 lome susret u svoju korist

Premijer liga rukometaša - 11. kolo

ZAMET - VARAŽDIN 24:26 (14:11)

Centar Zamet. Gledatelja 300.

Suci: Dalibor Jurinović (Zadar) i Marko Mrvica (Biograd na Moru). Nadzornik: Boris Čačić (Zagreb)

ZAMET: Đurica, Vučko 2, Samardžić, Mrakovčić 7 (1), Černeka 2, Uzelac 1, Stipčić, Glavaš, Juričić, Kovačević, Golik 2, Jelušić 5, Slavić, Valković 1, Jotić 4, Briški

VARAŽDIN: Galić, Šipić 2, Jeftić 1, Kontrec 2, Vincek, Meštrić, Sršen 2, Vidaček, Špikić, Čelić, Kuduz 7, Tokić 7 (3), Huđ 2 (2), Težak, Herman, Marčec 3

Sedmerci: Zamet 2 (1) Varaždin 6 (5)

Isključenja: Zamet 8, Varaždin 6 minuta

Valja odati priznanje Zamećanima za učinjeno u susretu 11. kola Premijer lige rukometaša. Gost riječke dvorane bio je aktualni lider Varaždin, momčad koja je u prvih deset kola poražena samo od Poreča. Opasno su živjeli i s ove strane Učke, Zamet je imao sve u svojim rukama, no pobjeda je otišla na sjever u posljednjih pet minuta susreta. Zamet od pogotka Mrakovčića iz sedmerca u 55. minuti nije zabio gol a primio je četiri, bio je to ključ varaždinske pobjede. Karakterno jaki, Zamećani ipak nisu izdržali dobru partiju okruniti bodovima.

Tri je obrane u prvih sedam minuta upisao odlični Dino Slavić, Zametov vratar potpisao je trinaest obrana, od čega čak devet u prvom dijelu. Predstavljao je nerješiv problem za goste, poglavito za njihove vanjske pucače na kojima su se temeljile gotovo sve akcije. Kuduz, Tokić i Huđ su pucali, Slavić je Zamećane držao u vodstvu kroz veći dio susreta, no ne i na kraju. Prvo i jedino varaždinsko mini-odvajanje dogodilo se u 12. minuti kada je Šipić pogodio za 4:6. Dogodio se nakon toga i promašaj Černeke iz sedmerca, a period od četiri minute bez Zametovog pogotka zaključio je Lovro Jotić za 5:6. Zanimljivo, Varaždinci nisu uspijevali kazniti promašaje Zamećana u tom dijelu pa je nakon gola Jotića za riječko vodstvo od 6:6 sedmerac Huđu u 21. minuti obranio Marin Đurica.

Gostima se tada dogodio Petar Jelušić. Vanjski je igrač do poluvremena pogodio tri puta predstavljajući faktor iznenađenja u trenucima kada bi se odmarao najagilniji domaći igrač Mrakovčić. Zabio je Jelušiuć za 11:9 u prvom poluvremenu kojeg je Valković zaključio pogotkom sa sirenom za 14:11.

U nastavku je počela igra mačke i miša. Nominalno, Zamet je u ulozi lovine bio u vodstvu za tri koraka, od čega su dva sustignuta vrlo brzo. Tokić je zabio dvaput za povratak gostiju na 14:13, što su golovima izvana vratili Mrakovčić i Jelušić. Najveće Zametovo vodstvo bilo je 18:15 nakon što je Jelušijć isfintirao cijelu varaždinsku zonu i izmamio pljesak tristotinjak okupljenih u zametskoj dvorani. Gosti se prvom mini-serijom vraćaju u egal (18:18), a prvo vodstvo Varaždina u drugom dijelu dogodilo se jedanaest minuta prije kraja kada Marčec pogađa za 19:20. Kada se činilo da će nakon kratkotrajne igre gol za gol Zamećani posustati, dogodila se njihova serija 3:0 s golovima Mrakovčića i Vučka. No, vodstvo od 24:22 bilo je dostižno za goste, Uzelac u posljednjoj minuti promašuje zicer s crte za poravnanje, a pobjedu gostima podebljava Kuduz za konačnih 24:26.