1. HRL: Zamećani osvojili bod na kraju izjednačene utakmice u Zadru

Subota, 11. studenog 2023. 21:00 Napisao/la  SC
Marko Pikec postigao 10 pogodaka

Prva HRL - Jug, 7. kolo

ZADAR 1954 - ZAMET 28:28 (13:13)

Rukometaši Zameta osvojili su bod u Zadru, nakon šest uzastopnih pobjeda prvi remi ostvarili su u izjednačenoj utakmici.

Iako su u završnici imali prednost, Pikecovim pogotkom zadnji put su poveli (28:27) u 56. minuti, na kraju trebaju biti zadovoljni bodom, jer u zadnjoj minuti gosti (Čirjak) nisu iskoristili sedmerac.

Zamećani su loše ušli u utakmicu, u 7. minuti bili su na -4 (1:5), ali su brzo uhvatili priključak nakon čega se igralo gol na gol sve do završnice, kada su Zamećani u 52. minuti stekli najveću prednost (27:24) koju nisu znali zadržati.

- Vrlo nezgodno gostovanje u Zadru, igrali smo protiv momčadi koji je pokušavala nametnuti svoj ritam kroz cijelu utakmicu. Uz dosta promašenih zicera na početku, domaćin je poveo sa 4 gola razlike. Nakon toga smo se digli i vodili većinu utakmice, ali pad u koncentraciji pri kraju je rezultiralo da se protivnik vrati u igru,  njihovi navijači  su im sigurno pomogli pri tome, kazao je Marko Pikec.

Poredak: Zamet 13, Zadar 1954 11, Dubovac-Gaza 10, Rovinj 10, Umag 8(6), Ardiaei 8,...