U-21 Hrvatska - Švedska 3:0. Niko Datković u početnom sastavu, Ivan Močinić ušao u završnici

Nedjelja, 24. ožujka 2013. 20:15 Napisao/la  SC

Prijateljska utakmica U-21 reprezentacija: Hrvatska - Švedska 3:0

Prijateljska utakmica U-21 reprezentacija

HRVATSKA - ŠVEDSKA 3:0

Stadion Varteksa. Gledatelja 300

Sudac: Igor Pristovnik

Strijelci: 1:0 Rebić (1), 2:0 Šitum (15), 3:0 Livaja (70)

Žuti kartoni: Livaja (Hrvatska), Milosevic (Švedska)

HRVATSKA: Kovačić, Vrsaljko, Čalušić, N. Datković, Bubnjić, Radošević, Šitum, Brozović, Livaja, Miličević, Rebić. Još su igrali: Delač, Galović, Mitrović, Župarić, Mrzljak, Močinić, Jakoliš, Oršić, Perica

ŠVEDSKA:  Carlgren, Azulay,  Milosevic, Halander, Michel, Hedlund, Hiljemark, Tibbling, Larsson, Hrgota, Rexhepi. Još su igrali: Strömberg, Andersson,  Johansson,  Allansson, Blomqvist, Claesson, Quaison

U prvoj utakmici U-21 reprezentacije pod vodstvom novog izbornika Nike Kovača i trenera Roberta Kovača, Hrvatska je vrlo uvjerljivo nadigrala Švedsku u pripremnoj utakmici te je k tome unatoč teškim uvjetima na terenu pokazala lijepu igru. Hladnoća i snijeg trebali su, po logici, bolje odgovarati Šveđanima, no Hrvati su igrali ne pokazujući da im vremenske nepogode imalo smetaju.

Prve nastupe u kockastom dresu u mandatu Nike Kovača zabilježila su dvojica mladića Rijeke: Niko Datković počeo je utakmicu i igrao do 60. minute, Ivan Močinić ušao je u završnici utakmice.

Na prvi pogodak nije trebalo dugo čekati, Splićanin Ante Rebić lijepo se otvorio i primio loptu, izigrao švedsku obranu i iskoristio izlazak švedskog vratara Patrika Carlgrena kako bi zatresao mrežu prije isteka prve minute. Hrvati nakon tog pogotka nastavljaju s dominacijom na terenu, a Ševđani priliku imaju tek iz prekida. Drugi pogodak pada u 15. minuti, Mario Šitum je lako prošao Alexandera Michela i poslao loptu pored druge vratnice za 2:0. Do kraja poluvremena još par prigoda Hrvatske, ali i jedna Švedske, kad je iz slobodnog udarca Alexander Milosevic dobro pucao, zamalo pored gola

U drugom poluvremenu je Hrvatska i dalje dominantna, ali Šveđani bilježe svoju prvu pravu priliku.U 65. minuti Oscar Hiljemark oslobodio se svojih čuvara i lijepo pucao, ali preko gola. Kazna je uslijedila pet minuta kasnije, Marko Livaja primio je nabačenu loptu i hladnokrvno matirao švedskog golmana za konačnih 3:0