HRVATSKA POBIJEDILA LATVIJU

U-21: U Puli nastupila četvorica igrača Rijeke

Utorak, 19. studenog 2013. 18:25 Napisao/la  SC

Utakmica 6. kola: Hrvatska - Latvija 3:1. Uz standardne Datkovića i Močinia, priliku su dobili Čulina i Miloš

U-21 kvalifikacije za plasman na EP 2015, Skupina 5 - 6. kolo

HRVATSKA - LATVIJA 3:1

Stadion Aldo Drosina. Gledatelja: 500

Sudac: Jonathan Lardot (Belgija)

Strijelci: 1:0 Jedvaj (4), 2:0 Brozović (8-11m), 3:0 Perica (33), 3:1 Rei (81)

Žuti kartoni: Jedvaj, Močinić (Hrvatska), Gilničs, Kluškins (Latvija)

HRVATSKA: Delač, Jedvaj, Šimunović, Datković, Gorupec, Radošević, Šitum, Brozović, Močinić, Mišić(od 71' Miloš), Perica (od 86' Čulina)

LATVIJA: Grigorjevs, Plendiškis, Barinovs, Gilničs, Jagodinskis, Joksts (od 83' Gusc), Kluškins, Ulimbaševs, Savalnieks (od 73' Rei), Šadčins (od 77' Lonščakovs), Čistjakovs

Hrvatska U-21 nogometna reprezentacija pobijedila je Latviju u 6. kolu kvalifikacija za EP 2015. godine rezultatom 3:1, te na najbolji mogući način iskoristila posrtaj Švicarske i učvrstila prvo mjesto na ljestvici. Švicarska je kod kuće izgubila (1:2) od Ukrajine, koja se time prometnula u glavnog konkurenta Hrvatskoj za osvajanje prvog mjesta u skupini. Ukrajina zaostaje 9 bodova, ali je odigrala tri utakmice manje od Hrvatske.

Momčad Nenada Gračana brzo se oporavila od poraza od Švicaraca u četvrtak i već u prvih 45 minuta riješila pitanje pobjednika na stadionu Aldo Drosina u Puli. Mrežu Latvijaca načeo je Jedvaj u 4. minuti utakmice, a golijadu je nastavio Brozović iz jedanaesterca četiri minute poslije. Utakmicu je riješio Perica pogotkom u 33. minuti. U drugom dijelu su se naši reprezentativci malo opustili što je omogućilo Latviji da postigne počasni pogodak u 81. minuti preko Reia.

Pored standardnih prvotimaca (Datković, Močinić), u nastavku utakmice priliku su dobila još dvojica igrača Rijeke (Čulina, Miloš)

Poredak u Skupini 5: Hrvatska 15 (6), Švicarska 9 (5), Latvija 6 (5), Ukrajina 6 (3), Lihtenštajn 0 (5)