U-19 Hrvatska prva u skupini, reprezentativci Rijeke igrali u pobjedi protiv Izraela

Utorak, 22. studenog 2022. 18:27 Napisao/la  SC
Noel Bodetić

U-19 reprezentacija uvjerljivo (3:0) je U Rudešu svladala Izrael čime se plasirala u elitno kolo kvalifikacija za Europsko prvenstvo iduće godine na Malti.

Izabranici Josipa Šimunića utakmicu su riješili u prvom poluvremenu.

Dvostruki strijelac Lovro Zvonarek već je u 2. minuti iz slobodnog udarca zatresao mrežu, drugi pogodak postigao je nakon pogreške izraelskog vratara, u međuvremenu je Roko Brajkovć postigao pogodak glavom nakon ubačaja iz kuta.

Hrvatska je na kraju osvojila prvo mjesto u skupini sa šest osvojenih bodova, koliko imaju Izrael i Finska, ali Hrvatska uspješnija u krugu triju reprezentacija s istim brojem bodova.

Igrala su sva tri reprezentativca Rijeke: Noel Bodetić odigrao je cijelu utakmicu, Niko Gajzler igrao je do 72. minute, dok je Andro Babić ušao u igru u 84. minuti.

HRVATSKA: Sajko, Gubijan, Živković, Prpić, Bodetić, Krivak (84 Babić), Lukanić, Brajković, Zvonarek (84 Brkljača), Rukavina (90 Topić), Gajzler (72 Bukvić)