U-19: Desetorica igrača Dinama i Balić pobijedili Bugarsku, Belgija s desetoricom igrača bolja od Škotske

Srijeda, 23. ožujka 2016. 18:53 Napisao/la  SC

Utakmice 1. kola: Hrvatska - Bugarska 1:0, Belgija - Škotska 2:0. Josip Brekalo odlučio je pobjednika na stadionu Kantrida

Hrvatska reprezentacija do 19 godina je pobjedom (1:0) nad Bugarskom otvorila Elitno kolo kvalifikacija za odlazak na Europsko prvenstvo koje će se ovoga ljeta održati u Njemačkoj.

Josip Brekalo odlučio je pobjednika na stadionu Kantrida. U 53. minuti Brekalo se efektno oslobodio dvojice čuvara i ljevicom zatresao mrežu 1:0.

Jednim potezom najboljega igrača Hrvatska je osvojila tri boda u prvoj utakmici tijekom koje je do izražaja došla individualna kvaliteta naše reprezeentacije.

Izbornik Ferdo Milin u početni sastav stavio deset igrača Dinama i Andriju Balića. Budući da se bivši Hajdukovac Balić dobro snašao među modrima, Hrvatska je odmah preuzela inicijativu i stvarala prilike.

Imali su Bugari svojih svjetlih trenutaka, Šemper je osujetio vrlo izgledni pokušaj Georgieva.

Najbolju prigodu u prvom dijelu propustio je realizirati Lovren u 38. minuti, kada je izašao na bugarskog vratara Mihajlova, koji je obranio njegov pokušaj.

U nastavku Hrvatska je pojačala ritam, Benković je zaprijetio iz prekida (73), a najbolju priliku nije iskoristio Božić (79)

HRVATSKA: Šemper, Hudećek, Benković, Soldo, Sosa, Knežević, Moro (od 67. Fintić), Lovren (od 85. Brodić), Balić (od 76. Plantak), Brekalo, Božić

BUGARSKA: Mihajlov, Atanasov, Kupenov, Kerčev (od 88. Dimitrov), An. Georgiev (od 77. Aličkov), Al. Georgiev, Tsivatkov (od 73. Apostolov), Kraev, Maksimov, Minkov, Yordanov

U Kostreni je Belgija pobijedila Škotsku rezultatom 2:0. Belgija je bila bolja do 66. minute, kada je zbog drugog žutog kartona isključen pregrubi napadač Dimata. Po jakoj buri Belgija se bolje snašla s desetoricom igrača.

Utakmice 1. kola: Hrvatska - Bugarska 1:0 (Brekalo 53), Belgija - Škotska 2:0 (Van Landschoot 5, Krabi 85)