Pregovori između Rijeke i Saše Bjelanovića zapeli su na mjestu koje se u ugovorima ispunjava brojkama. Predsjednik Rijeke Damir Mišković odredio je budžet i limite ugovora koji su podijeljeni u više platnih razreda, ni u jednom klubu na svijetu svi igrači ne zarađuju isto. Ako Mišković tijekom prijelaznog roka ne podigne gornju granicu budžeta, najbolje plaćeni igrači Rijeke neće zarađivati više od neto 150.000 eura godišnje. Na neto zaradu svakog igrača klub plaća PDV i 32% poreza koliko igrači plaćaju kao obrtnici. U praksi to znači da Neretljakova godišnja plaća od 150.000 eura klubu predstavlja bruto godišnji trošak od oko 250.000 eura. Da su svi igrači plaćeni kao Neretljak, s obzirom na iznos budžeta Rijeka bi imala točno deset igrača.
Saša Bjelanović u Veroni zarađuje 250.000 eura neto. Premda ne igra Bjelanović se neće tako lako odreći zarade od 100.000 eura, pa makar godinu dana šetao Veronom. Veroni je u interesu raskinuti ugovor na štetu igrača koji ne igra, Rijeci je u interesu da Bjelanović raskine ugovor i pristane igrati za manji novac nego u Veroni, a Bjelanoviću je u interesu da zaradi što više pri kraju karijere. U takvim slučajevima obično se pronađe kompromis, što otprilike znači da će Bjelanović vjerojatno pristati igrati za Rijeku ako mu nešto dulji ugovor zajamči određene bonuse. Bjelanović će 11. lipnja navršiti 33 godine i ulazi u igračku dob kada više ne može puno birati, niti može očekivati višegodišnji ugovor.
Treba naglasiti da je Miškovićev limit od 150.000 eura itekako konkurentan na hrvatskom tržištu u trenucima dok državni budžet puca po šavovima, a barem pola klubova Lige 12 nema novaca za struju. Problem je što na hrvatskom tržištu nema slobodnih igrača, koji kvalitetom jamče Rijeku pri vrhu ljestvice. Osim toga od sezone 2013/14 uvodi se Liga 10, što će još više koncentrirati kvalitetu.
Malo je klubova poput Rijeke, koji budućnost grade na igračima (Vranješ, Neretljak, Bjelanović…) u poznijim godinama s dvogodišnjim ugovorima. Robert Lisjak (34), Mato Neretljak (33), Jurica Vranješ (32) i Saša Bjelanović (33) posloženi po linijama trebali bi postati kičmeni stup nove Rijeke, okomica momčadi koja iduće sezone mora igrati dovoljno dopadljiv i kvalitetan nogomet da se isplate ulaganja u budućnost. S današnjeg aspekta ima neke logike u takvom slaganju momčadi iako će za dvije godine brojke u zagradama sugerirati da Rijeka igra Ligu veterana a ne Ligu 10.