Skupina G: Standard poražen u trileru protiv Oostendea uoči dolaska na Kantridu

Nedjelja, 23. studenog 2014. 16:26 Napisao/la  SC

Susret 16. kola belgijskog prvenstva: Oostende - Standard Liege 3:2

Prava je drama prezentirana u zapadnoj Flandriji gdje je Standard ispustio bodove u borbi za vrh ljestvice belgijskog prvenstva. Oostende je slavio s 3:2 iako je gotovo sat vremena igre imao igrača manje. U 36. minuti utakmice izravno je pocrvenio desni vezni domaće momčadi Jali, no to momčad Oostendea nije spriječilo u nakani da zabiju još dva pogotka u drugom poluvremenu. Dva je puta domaćin vodio, najprije je u osmoj minuti Siani bio precizan s bijele točke. Standard je izjednačio u 36. minuti kada je pogodio de Camargo, nedugo zatim spomenuti je crveni karton dobio Jali.

U nastavku slična priča. Coulibaly pogađa za 2:1 u 55. minuti, šest minuta kasnije Mujangi Bia vraća stvari na početak. Oostendeu bodove donosi Siani iz novog jedanaesterca u 82. minuti. Poraz se Standardu dogodio uoči dolaska na Kantridu ovoga četvrtka kada se u petom kolu Europske lige sastaje s momčadi Rijeke.

Oostende - Standard Liege 3:2 (Siani 8-11m, 82-11m, Coulibaly 56/de Camargo 36, Mujangi Bia 61)

OOSTENDE: Ovono - Luissint, Brillant, Hoefkens, De Schutter - Jali, Berrier (85 Schmisser), Siani - Canesin, Coulibaly (78 Ruytinx), Ruiz (90 Wilmet)

STANDARD: Thuram-Ulien - Milec, Ciman, Arslanagic, Van Damme - Mujangi Bia, Faty (62 De Sart), Trebel (75 Lumanza-Lembi), M'Poku - Louis (78 Watt), de Camargo