Serie B: Spezia s desetoricom uhvatila bod protiv Pescare, Brezovec opet zabio

Subota, 28. ožujka 2015. 17:21 Napisao/la  SC

Susret 33. kola: Spezia - Pescara 2:2

Nogometaši Spezie uspjeli su doći do boda protiv Pescare u susretu 33. kola druge talijanske lige. Završilo je 2:2, iako je domaća momčad od 48. minute igrala bez isključenog napadača Giannettija zbog drugog žutog kartona. Spezia i Pescara izravni su konkurenti za doigravanje koje će pobjedniku omogučiti nastup u Seriji A sljedeće sezone. Iako je Pescara u dobrom dijelu utakmice bila brojčano nadmoćna, statistika gostima ne govori u prilog. Domaći su imali 58 posto lopte u nogama, bili konkretniji i opasniji po vrata Pescare.

Nakon što su gosti poveli preko Melchiorrija u 33. minuti, pred odlazak na poluvrijeme izjednačio je Josip Brezovec. Uz njega, od igrača Rijeke krenuli su Mato Miloš i Niko Datković, kasnije je ušao i Zoran Kvržić. Pescara je ponovno stigla u vodstvo u 56. minuti pogotkom Brugmana, no izabranici Nenada Bjelice hvataju bod golom Stevanović deset minuta prije kraja.