Talijanski Napoli, španjolski Real Sociedad i nizozemski AZ Alkmaar suparnici su nogometaša Rijeke u skupini F Europske lige.
Odlučeno je tako na ždrijebu održanom u Kući nogometa u Nyonu, ples kuglica nije bio previše sklon bijelima, koji su bili svrstani u četvrti pot.
Ciro Ferrara, slavni talijanski reprezentativac koji je čitavu karijeru proveo u Napoliju i Juventusu, nije tako bio sretne ruke za Riječane, koji su dobili iznimno jaku skupinu predvođenu iznimno atraktivnim Ferrarinim Napolijem.
Trener Napolija je Gennaro Gattuso, koji dobro zna gdje dolazi budući da je na Rujevici već jednom gostovao s Milanom, 7. prosinca 2017. godine u posljednjoj utakmici D skupine Europske lige Rijeka je slavila 2:0.
Napoli je dva puta osvojio scudetto, šest puta bio je pobjednik talijanskog kupa i pobjednik Kupa UEFA 1989. godine.
Real Sociedad također je dva puta bio prvak Španjolske i dva je puta osvajao Kup kralja.
Najmanje zvučan, ali zato ništa manje atraktivan suparnik Rijeke bit će AZ Alkmaar.
Dva su puta osvojili nizozemsko prvenstvo, tri puta bili su pobjednici kupa, a 2005. godine igrali su polufinale Kupa UEFA.
Nogometaši Dinama voljom ždrijeba svrstani su u K skupinu, u kojoj će još biti moskovski CSKA, nizozemski Feyenoord i austrijski Wolfsberger.
Dojam je da su modri imali nešto malo više sreće od Riječana.
U ždrijebu je bilo 48 klubova, svi klubovi koji su se plasirali u skupine zaradili su 2,92 milijuna eura, a prema dodatnom koeficijentu UEFA će podijeliti još 84 milijuna eura.
Utakmice prvog kola na rasporedu su 22. listopada, posljednje kolo igra se 6. prosinca.
Veliki finale rezerviran je za 26. svibnja iduće godine u poljskom Gdanjsku.