JADRANSKI DERBI

Menalo odlučio utakmicu začudnom kontrolom lopte

Nedjelja, 06. prosinca 2020. 19:09 Napisao/la  SC

Riječka momčad u drugom dijelu bolje se prilagodila uvjetima igre od momčadi Hajduka koja je doživjela prvi poraz u mandatu Bore Primorca

Menalo odlučio utakmicu začudnom kontrolom lopte

Prva HNL - 14. kolo

HAJDUK - RIJEKA 1:2

Gradsski stadion Poljud. Bez gledatelja.

Sudac: Damir Batinić (Osijek) 7

VAR sudac: Dario Bel (Osijek)

Strijelci: 1:0 Caktar (9-11m), 1:1 Lončar (40), 1:2 Menalo (69)

Žuti karton: Simić (47), Caktaš (60), Dolček (85), Nevistić (90+2)

HAJDUK: Posavec 6, Jakoliš 5 (46 Todorović ), Dimitrov 5,5, Simić 5, Dolček 5,5, Jurić 5,5 (70 Diamantakos -), Caktaš 6, Jradi 5,5, Gyurcso 5,5 (46 Nejašmić 5,5), Jairo 5,5 (82 Atanasov -), Umut 5,5

RIJEKA: Nevistić 6, Galović 6,5, Smolčić 6,5, Capan 6,5, Tomečak 6,5, Halilović 6, Lončar 6,5, Štefulj 6, Murić 6 (60 Menalo 6,5), Andrijašević 6, Kulenović 5,5 (82 Escoval -)

Nogometaši Rijeke ostvarili su pobjedu u Jadranskom derbiju kojega su obilježili teški uvjeti za igru, riječka momčad u drugom dijelu bolje se prilagodila uvjetima igre od momčadi Hajduka koja je doživjela prvi poraz u mandatu Bore Primorca.

Trener Simon Rožman počeo je utakmicu u jakom sastavu, nedostajala su dvojica igrača (Pavičić, Čerin) koji bi konkurirali za početni sastav.

Stopere su igrali Galović, Smolčić i Caan, koji se u posjedu lopte pojavljivao u veznom redu, Velkovski je ostao na klupi, ostalo je Rožman posložio prema očekivanju.

Jaka kiša natopila je travnjak, otežala je protok lopte i duel-igru, s obzirom na uvjete utakmica je u prvom dijelu odigrana na visokom tehničkom nivou.

U 9. minuti Jakoliš je ubacio zdesna, lopta je pogodila u ruku Galovića, sudac je nakon VAR-provjere dosudio kazneni udarac.

Caktaš je sigurno izveo udarac s bijele točke - 1:0.

Rano je riječka momčad morala preuzeti inicijativu, što u praksi manje odgovara profilu igrača Rijeke.

Desetak minuta pokušavala je Rijeka stvoriti višak na polovici domaćina, s premalo je igrača u ulazila u završnicu da bi obrana Hajduka imala problema.

U 14. minuti riječka je momčad povezanom izmjenom lopte uspjela otvoriti Andrijaševića na 17 metara od Posavca, vratar Hajduka uspio je odbiti loptu koja je letjela prema lijevom kutu.

Bila je to najbolja prilika na objema stranama što ne znači da je utakmica bila bezsadržajna.

Izmjenjivale su se momčadi u napadima, nekoliko je situacija izgledalo obećavajuće, Rijeka je pretežito igrala preko desnog boka, Hajduk je nekoliko puta stvorio višak na obama bokovima...

Na objema stranama očigledno je nedostajao završni potez.

U 40. minuti Tomečak se probio desnim bokom, ubacio na drugu vratnicu, Jakoliš je pogrešno procijenio let lopte, a Lončar rutinski iskoristio njegovu pogrešku.

Mirno se Lončar pripremio za udarac s 13 metara, Posavec nije imao šanse - 1:1.

U drugom dijelu potopljeni travnjak potpuno je onemogućio protok lopte, u uvjetima igre na rubu regularnosti objema momčadima postalo je najvažnije loptu u što višem luku prebaciti na protivničku polovicu, po travi se nije moglo igrati!

Hajduk je djelovao nešto jače u igri na mišiće po blatu, povukla se riječka momčad i uskoro dočekala priliku kazniti visoko postavljenu domaću obranu.

U 69. minuti Andrijašević je blizu središta igrališta odigrao udesno Menalu, koji je začudno uspio kontrolirati loptu u trku pokraj Simića, tridesetak metara pretčao je Menalo prije nego što je zdesna u kaznenom prostoru loptu poslao u suprotni kut, Posavec je uspio dotaknuti loptu koja se od vratnice odbila u mrežu - 1:2.

Od toga trenutka riječka obrana počela je odrađivati rudarski posao, naviknula je igrati pod pritiskom u europskim utakmicama, ali ne u takvim uvjetima.

Ništa Hajduk kroz pritisak nije uspio napraviti, tek jedna (71) malo veća gužva u kaljuži ispred Nevistića djelovala je opasnije više zbog toga što je sudac pregledavao VAR snimku duela između Galovića i Umuta.

U 89. minuti Diamantakos i Simić jedan su drugoga omeli ispred Nevistića, ali je dojam da bi Simić bio u zaleđu da je kojim slučajem pogodio mrežu.

Ukratko, Hajduk nije bio ni blizu izglednoj prilici za pogodak.

Tablice omogućuje Sofascore
Koristimo kolačiće
Na našoj web stranici koristimo kolačiće. Neki od njih su neophodni za rad stranice, dok nam drugi pomažu poboljšati ovu stranicu i korisničko iskustvo (kolačići za praćenje). Možete sami odlučiti želite li dopustiti kolačiće ili ne. Imajte na umu da ako ih odbijete, možda nećete moći koristiti sve funkcije stranice.