RIJEČKI BOD OHRABRENJA

Rijeka odigrala 1:1 protiv Dinama

Subota, 21. travnja 2012. 18:22 Napisao  I. V.

"Bijeli" su protiv novog prvaka osvojili vrijedan bod u borbi za ostanak, ispustivši pobjedu šest minuta prije kraja

RIJEKA - DINAMO 1:1

Stadion na Kantridi. Gledatelja: 5000
Sudac: Igor Križarić 6 (Čakovec)
Strijelci: 1:0 Kreilach (27-11m), 1:1 Pivarić (84)
Žuti krtoni: Datković (2), Močinić (41), Šimunić (50), Sylvestr (75), Čaval (90+2)
Rijeka: Lisjak 7, Datković 6, Čagalj 6,5, Drpić 6,5, Čaval 6, Kreilach 6,5, Živulić 6, Močinić 5,5 (62 Stepčić), Salčinović 6, Čulina 6 (90+1 Miloš -), Bošnjak 6,5 (71 Palibrk -)
Dinamo: Kelava -, Vrsaljko 6, Šimunić 6 (56 Alisphaić 6), Vida 6, Ibanez 6, Leko 6,5, Badelj 6,5, Kovačić 6 (77 Pivarić -), Sammir 6,5, Syvester 6, Beqiraj 5 (56 Krstanović 6,5)

U 26. minuti Čulina je okomitom loptom u kaznenom prostoru gostiju uposlio Bošnjaka, natrčao je Šimunić, Bošnjak je pao kao pokošen, a sudac Križarić pokazao na bijelu točku. Kreilach je iskazao prisebnost i odmjerenim udarcem zatresao mrežu - 1:0.

Rijeka je povela protiv Dinama nakon praktično jedinog ulaska u kazneni prostor tijekom poluvremena kojega je obilježila naglašena dominacija igrača u modrim dresovima. Međutim, Dinamovi igrači nisu znali konkretizirati  posjed lopte, koji bi imponirao i Barceloni. Beskonačna igra u širinu odgovarala je zbijenoj obrani Rijeke, koja ni u jednom trenutku prvog poluvremena nije pokazala znakove slabosti.
Jedinu priliku Dinamo je imao u 15. minuti nakon prekida: Sammir je izveo udarac iz kuta, a Vida nadskočio svog čuvara i glavom loptu poslao u desni kut. Lisjak je bio dovoljno brz da odbije loptu.

Trener Skočić je nakon dužeg razdoblja imao priliku na teren poslati napadačku formaciju koja izaziva poštovanje protivnika. U vrhu napada zaigrao je oporavljeni Bošnjak, desno Čulina, lijevo Salčinović pa je igra prema naprijed na trenutke imala smisao čak i protiv objektivno puno jače momčadi kao što je Dinamova.   Igra u obrani nije bila problem tijekom cijelog prvenstva.

{jb_blackbox-right}Armada i BBB zajedno protiv HNS-a
U 14. minuti zbio se rijedak događaj, Armada i BBB pronašli su zajedničku temu kada su jednoglasno počeli prozivati HNS, koji je od prošlog tjedna stekao glasne vanjske neprijatelje među navijačkim skupinama. U 70. minuti istodobno su Armada i BBB-ovci izvjesili transparente istog sadržaja: HNS mafijo, gotovo je, gotovo! Navijačke skupine očigledno su se udružile protiv najavljene zabrane gostovanja. Zanimljivo, u 24. minuti BBB-ovci su zapalili tri  baklje, sudac Križarić nije reagirao. {/jb_blackbox-right}

U 56. minuti trener Dinama Čačić u igru je poslao Krstanovića i Alispahića, što je trebala biti najava žešće opsade vratiju Rijeke. Međutim, od žestine Dinamovih igrača niije bilo straha. Modri niti su bili žestoki, niti su napadali tako umješno da se riječka obrana morala posebno naprezati. Bilo je dovoljno disciplinirano držati raspored  da bi Dinamovi napadi u pravilnim vremenskim intervalima završavali negdje u bijelom bloku. Nažalost, kako je vrijeme odmicalo popuštala je koncentracija i disciplina u držanju rasporeda.
U 78. minuti Syvester je ostao sam na 13 metara, tehnički dotjeran udarac iz poluvoleja bio je pravi mamac za Lisjaka. Sjajna obrana riječkog vratara dodatno je podignula samopouzdanje domaćim igračima, koji su se još čvršće zbili oko svog kaznenog prostora i čekali svoju priliku da pokušaju riješiti dvojbe oko pobjednika.

{jb_blackbox-left}Topovska grmljavina
U 60. minuti umjesto baklji na zapadnoj tribini, točnije sa zida izvan stadiona tik uz zapadnu tribinu, počele letjeti dekorativne rakete i  odjekivati "topovska punjenja" od detonacija kojih su se počele tresti stijene na Kantridi. Jasna poruka svima koji se oglušuju na zahtjeve navijača{/jb_blackbox-left}

Dočekali su priliku u 84. minuti, kada se Čulina oslobodio Vide na polovici gostiju, otišao udesno u kaznenom prostoru otkuda je vratio loptu Stepčiću na 5 metara od vratiju Kelave. Stepčić je izgubio loptu u duelu iz kojega je počela akcija za izjednačenje, zaživjelo je nepisano nogometno pravilo; kada ne iskoristiš priliku za pogodak, dobiješ pogodak! Na kraju modre akcije po desnoj strani, Pivarić je u 84. minuti utrčao na lijevoj strani kaznenog prostora i s 4 metra gurnuo loptu pokraj nemoćnog Lisjaka - 1:1.