RIJEKA IGRA NAJBOLJI NOGOMET

Riječka momčad impresivnom igrom pobijedila Lokomotivu

Subota, 17. veljače 2024. 17:09 Napisao/la  SC

Poslala je riječka momčad jasnu poruku igračima Dinama i Hajduka, posebice igrom u prvom dijelu utakmice

Bruno Bogojević, dvostruki strijelac

Prva HNL - 23. kolo

RIJEKA - LOKOMOTIVA 4:0

Igralište HNK Rijeka. Gledatelja 7263

Sudac: Igor Pajač (Sv. Ivan Zelina)

VAR sudac: Patrik Kolarić (Čakovec)

Strijelac: 1:0 Bogojević (9), 2:0 Bogojević (31), 3:0 Hodža (82), Grgić (90+1)

Žuti kartoni: Smolčić, Galešić (Rijeka), Canjuga, Marić, Čop (Lokomotiva)

RIJEKA: Labrović, Smolčić, Galešić, Radeljić, Bogojević (67 Goda), Selahi (78 Banda), Hodža, Fruk (55 Petrovič), Pašalić (56 Grgić), Pjaca, Obregon (46 Marić)

LOKOMOTIVA: Čavlina, Vranjković (62 Fetai), Mersinaj, Kalaica, Žilinski, Marić, Smakaj, Mudražija (46 Sotiček), Krivak (70 Canjuga), Goričan (62 Kastrati), Čop

Rijeka igra  najbolji nogomet u HNL-u ove godine!

Tako glasi konstatacija nakon uvjerljive pobjede Rijeke protiv Lokomotive, koja je u 23. kolu na Rujevici doživjela prvi poraz nakon sedam utakmica!

Rijeka je petu uzastopnu pobjedu ove godine ostvarila na impresivan način, poslala je riječka momčad jasnu poruku igračima Dinama i Hajduka, posebice igrom u prvom dijelu utakmice.

Bruno Bogojević dvaput je na sličan način znalački iskoristio slabosti gostiju na desnom boku obrane (Vranjković, Mersinaj)

U 9. minuti Pjaca je idealno proigrao Bogojevića po lijevoj strani, branič Rijeke ušao je u kazneni prostor, lakoćom je prošao Mersinaja na unutrašnju stranu i desnom nogom precizno pogodio suprotni kut - 1:0.

U 31. minuti Radeljić je gurnuo loptu po lijevoj strani, Krivak je pogrešno u padu zahvatio loptu i idealno asistirao Bogojeviću, koji je opet lakoćom prošao Mersinaja na unutrašnju stranu i opet desnom nogomet precizno pogodio suprotni kut - 2:0.

Iako je Lokomotiva ostvarila nešto veći posjed lopte (54%) do odmora, Rijeka je izrazito dominirala okomitom igrom, posebice je lakoćom stvarala višak po lijevoj strani napada.

Omjer udaraca u okvir vratiju (7/0) najbolje ilustrira kako je riječka momčad djelovala u obama smjerovima, mogla je momčad Lokomotive teško stradati u prvom dijelu utakmice da je bilo malo više prisebnosti u završnici.

Najbolju priliku nije iskoristio Fruk (33), koje je nakon Selahijeva odigravanja ostao sam ispred Čavline na ulasku u kazneni prostor po sredini, umjesto izravnog udarca odlučio se na "lažnjak" nakon kojega je Marić uspio blokirati udarac.

Pjaca (8) je nakon Bogojevićeva pasa također ostao sam ispred Čavline, ne u tako dobroj poziciji kao Fruk, Čavlina se dobro postavio.

Pašalić je dvaput (36, 42) ušao zdesna u kazneni prostor, dvaput se otvorio za udarce ljevicom, drugi put je Čavlina vrhunski reagirao.

Treba još izvojiti atraktivni Frukov volej-udarac s 23 metra, Čavlina nije samo dokazao da je jako dobar vratar nego je postao najbolji igrač gostiju.

Rijeka se brzo zatvarala, Lokomotiva do odmora ne bi ništa opasnije učinila da riječka obrana dvaput nije neforsirano pogriješila, oba je puta Čop mogao kazniti neopreznosti.

Prvi put (5) nakon što mu se lopta odbila na lijevoj strani kaznenog prostora, drugi put nakon što je Labrović bespotrebno istrčao i zakasnio blokirati Čopov neprecizni pokušaj glavom s ruba kaznenog prostora.

Nakon što je Rijeka u prvom dijelu bila toliko nadmoćna da utakmica ni po čemu izgledala kao međusobni obračun dvije najuspješnije momčadi lige do 23. kola, u drugom dijelu promijenili su se odnosi ponajviše zbog drugačijega riječkoga pristupa.

Otpočetka se zagrebačka momčad postavila visoko, preuzela je kontrolu kroz posjed lopte, domaća se momčad zgusnula u središnjem bloku, trener Sopić već je u 56. minuti počeo zatvarati igru.

U drugom je dijelu Rijeka pretežito odrađivala pobjedu, disciplinirano je trpjela pritisak Lokomotive, koja ništa konkretno nije učinila u završnici, tijekom cijele utakmice gosti nisu uputili ni jedan izravni udarac u vrata!

Zbog tako suzdržane igre jedino su gledatelji ostali prikraćeni za doživljaj atraktivnog nogometa koji su gledali u prvom dijelu.

Nije u drugom dijelu Rijeka iskazivala ambicije nešto učiniti ni u tranzicijama, tek je jednom ozbiljno ušla u završnicu, Pjaca se u 66. minuti u svom stilu varkama oslobodio za udarac slijeva, lopta je pogodila Fetaija u glavu.

Do 82. minute nikakvih prijetnji za vratare nije bilo, a onda je Hodža s loptom dotrčao do 25 metara i snažnim udarcem pogodio malu mrežicu u lijevom Čavlininom kutu - 3:0.

U sudačkoj nadoknadi Banda je iz zadnje trećine odigrao Grgiću, koji je sa središta igrališta pobjegao Mersinaju, stigao je do lopte prije istrčalog Čavline i izvan kaznenog prostora skrenuo loptu u mrežu - 4:0.