Prva HNL: Rijeka pobijedila u Zaprešiću, Inter službeno postao drugoligaš

Subota, 11. srpnja 2020. 20:51 Napisao/la  SC

U 71. minuti Van Bruggen ničim izazvan pokupio u padu Yatekea i darovao Rijeci kazneni udarac, koji je Čolak pretvorio u pobjedu

Prva HNL - 34. kolo

INTER - RIJEKA 0:1

Igralište Ivan Laljak Ivić. Gleatelja 312

Sudac: Ivan Vučković (Zagreb)

VAR sudac: Mario Zebec (Varaždin)

Stijelac: 0:1 Čolak (71-11m)

Žuti kartoni: Pavičić (8), Halilović (53), Mlinar (54), Čolak (62), Nekić (82), Braut (90)

INTER: Hadžikić, Rom, Van Bruggen, Nekić, Barić, Marasović, Mlinar, Mazalović, Postonjski (72 Bosec), Mamut (72 Benčić), Andrić

RIJEKA: Pandur, Escoval, Velkovski, Galović, Raspopović, Halilović, Lončar (88 Lepinjica), Braut, Pavičić (63 Yateke), Murić (63 Gorgon), Čolak

Nogometaši Rijeke pobijedili su u Zaprešiću čime je Inter službeno postao drugoligaš.

Simon Rožman nije mogao računati na Andrijaševića i Smolčića, dok su na klupi pokraj Tomislava Ivkovića sjedila samo petorica igrača i vratar.

O sadržaju utakmice u prvom dijelu nema se što napisati, jer se ništa konkretno nije događalo unatoč velikoj premoći (61 posto) Rijeke u posjedu lopte.

Rijeka je iskazala premalo fizičkog inteziteta da bi kroz pritisak mogla poremetiti raspored domaće momčadi, koja se očekivano zbila u svojoj trećini.

Dvaput je Rijeka uspjela stvoriti višak zahvaljujući individualnoj kvaliteti.

U 36. minuti Murić je prošao desnom stranom kaznenog prosotra, odigrao je u sredinu, Čolak je nespretno zahvatio loptu na 4 metra od praznih vratiju.

U 40. minuti Lončar je slijeva ubacio, Pavičić je s 8 metara loptu glavom poslao ravno u ruke vrataru Hadžikiću.

Bio je to jedini udarac u okvir vratiju u prvom dijelu utakmice.

Na početku drugoga dijela Pavičić (47) je uputio udarac s ruba kaznenog prostora, Hadžikić se prvi put morao baciti za loptom da bi obranio jedan udarac.

Ništa se nije promijenilo u nastupu i pristupu igri obiju momčad do 71. minute, kada je Rijeka postignula pogodak.

U 54. minuti Murić je ubacio iz prekida, Čolak je s 8 metara glavom loptu poslao ravno u Hadžikića.

Slično je uradio Raspopović udarcem nogom u 62. minuti.

Ohrabrio se Inter, Mamut (60) je bio u izglednoj poziciji, kada je Velkovski skrenuo ubačaj zdesna, Mlinar (65) je uputio prvi domaći udarac u vrata koji je Pandur na prvoj vratnici rutinski obranio.

U 71. minuti Van Bruggen je ničim izazvan pokupio u padu Yatekea i darovao Rijeci kazneni udarac, koji je Čolak pretovorio u pobjedu - 1:0.

U zadnjih dvadedesetak minuta neočekivano su se promijenili odnosi snaga u doslovnom smislu, novi drugoligaš fizički je pritisnuo momčad koja se bori za Ligu prvaka.

Rožman nije puno mijenjao čime je zadržao kompaktnost, trener Rijeke može biti zadovoljan da obrana nije podlegnula pritisku iako je izostala očekivana reakcija u tranziciji što je tipično za fizički deficitarne momčadi.