Utorak, 08. svibnja 2018. 21:59 Napisao/la  SC

Pobjeda vratila osmjehe na lica riječkih nogometaša

RIJEKA - INTER 5:1

Stadion na Rujevici. Gledatelja: 5115

Sudac: Ivan Vučković (Zagreb) 7

Žuti karton: Grahovac (53)

Strijelci: 1:0 Gorgon (4), 2:0 Acosty (39), 3:0 Puljić (60), 4:0 Zuta (73), 5:0 Kvržić (78), 5:1 Prenga (89)

RIJEKA: Sluga 6, Raspopović 6,5, Punčec 6, Župarić 6,5, Zuta 7, Bradarić 6,5, Grahovac 6, (74 Čolak -), Pavičić 6,5 (76 Bojinov -), Gorgon 6,5, Acosty 6,5 (68 Kvržić -), Puljić 6,5

INTER: Mrmić 5,5, Postonjski 5, Komorski 5, Prenga 5,5, Mamić 5,5, Mazalović 5, Vukčević 5 (80 Blažević -), Šarić 5, Bosec 5, Rak 5,5,  Rešetar 5 (61 Šlogar 5 )

Rijeka je u 34. kolu napunila mrežu Intera na proslavi 31. rođendana Armade u utakmici koja je napokon vratila osmjehe na lica riječkih nogometaša.

Nije riječka momčad odigrala najbolju utakmicu u proljetnom dijelu, ali je nakon dužega razdoblja izgledala kao momčad koja je na početku proljetnoga dijela igrala dovoljno moćno i goropadno da se mogla upustiti u obranu titule prvaka.

Da je barem približno ovako igrala zadnjih  šest, sedam utakmica, ne bi Dinamo ovako glavinjao na vrhu ljestvice...

U 4. minuti riječkoj momčadi dogodilo se najbolje što se moglo dogoditi za podizanje samopouzdanja.

Bosec se ničim izazvan poskliznuo  i pao, Gorgon je krenuo prema Mrmiću i loptu poslao u mrežu ispod gostujućeg vratara - 1:0.

Laknulo je domaćim igračima, ali ne toliko  da bi igra izgledala tečna. Puno neforsiranih tehničkih pogrešaka bile su očigledna  posljedica straha od pogreške.

Najvažnije za domaću momčad bilo je da je središnji blok djelovao sasvim pristojno u odnosu na zadnje utakmice, pa momčad skromnih mogućnosti poput Interove nije imala puno slobodnog prostora u završnici.

Točnije, samo je Rak u 25. minuti uspio driblingom izaći na čistinu i s ruba kaznenog prostora loptu poslati kraj vratnice.

Nije trkački nadmoćnija Rijeka kroz posjed lopte djelovala konkretno  do drugoga pogotka.

Najbolju priliku propustio je realizirati Puljić u 15. minuti, kada Komorski nije tehnički pogriješio pod pritiskom protivnika nego zbog (ne)znanja.

U 39. minuti Pavičić se prvi i zadnji pojavio u prvom poluvremenu tehničkom bravurom koja određuje razliku u klasama između igrača.

Primio je Pavičić loptu na desnoj strani kaznenog prostora, u zatvorenoj poziciji iz prve je u trku prebacio loptu s desne na lijevu nogu tako da se oslobodio pratnje i precizno pogodio Acostyja na petercu.

Acosty je postao sretni strijelac tako da je obavio puno lakši dio posla od Pavičića - 2:0.

Tek su se nakon 2:0 opustile noge riječkih igrača, u zadnjim minutama prvoga dijela u nekoliko dodavanja podsjetili su igrači Rijeke kako su kao momčad izgledali na početku proljetnog dijela sezone.

Na početku drugoga dijela odmah se vidjelo da nema više grča u nogama, tako  to biva kada se glave oslobode pritiska.

Gol-razliku mogli su popraviti Gorgon (47) i  Pavičić (48) koji se u gol-šansi odlučio za nepreciznu asistenciju.

Uslijedila su zadnja dva pokušaja gostiju da rezultatski ostanu u utakmici.

U 50. minuti Rešetar je prsima odnio loptu Punčecu, udarac sa 18 metara nije bio precizan.

U 54. minuti  Vukelić je snažno i precizno odapeo sa 28 metara, Sluga je prvi i zadnji puta morao letjeti zrakom da bi nešto obranio.

U 60. minuti Rijeka je postignula treći pogodak, nakon dužega razdoblja pojavili su se osmjesi na licima igrača Rijeke. Čak se Matjaž Kek nekoliko puta nasmijao uz aut-liniju...

Acosty je precizno vratio loptu u kazneni prostor, Komorski je pogriješio u procjeni i otišao u prazno, a Puljić ostao sam na 12 metara tako da je imao dovoljno vremena pripremiti plasirani udarac za 3:0.

U 73. minuti dogodio se potez zbog kojega se isplatio platiti ulaznicu.

Leonard Zuta postigao je pogodak za pamćenje iz slobodnog udarca: u Messijevu stilu loptu je ljevicom preko "živog zida" zakucao u  bliže rašlje - 4:0.

Zaslužio je barem pola ocjene više za potez koji je privilegija  nogometnih majstora.

Počeo se igrati toliko ležerni nogomet da je Matjaž Kek odlučio priliku dati Bojinovu, koji je debitirao u dresu Rijeke na Rujevici.

I asistirao za pogodak...

U 78. minuti Bojinov je odnio Bosecu loptu u duelu, potrčao lijevom stranom i precizno odigrao Kvržiću, koji je efektno pogodio mrežu s mjesta odakle se izvode kazneni udarci - 5:0.

Mogao je i Čolak dvaput (75, 84) postati strijelac u završnici utakmice koju je pogotkom zaključio Prenga.

Pogriješio je Sluga u istrčavanju nakon ubačaja iz kuta, ni Punčec nije bio dovoljno rezolutan u duelu, Prenga je u skoku stigao prije do lopte i glavom poslao loptu u mrežu - 5:1.