Pripremna utakmica: Rijeka u prvoj utakmici ove godine pred svojim navijačima nije uspjela zatresti mrežu

Subota, 20. siječnja 2018. 20:49 Napisao/la  Igor Vranić

Rijeka - Gorica 0:0. Momčad Rijeke koja je igrala prvo poluvrijeme ugodno je iznenadila brzim protokom lopte i kvalitetom trke sve do završnice

Filip Dangubić (Rijeka)

Pripremna utakmica

RIJEKA - GORICA 0:0

Stadion na Rujevici. Gledatelja: 1014

Sudac: Ivan Bebek (Rijeka)

RIJEKA: Sluga, Mavrias, Župarić, Punčec, Zuta, Bradarić, Capan, Dangubić, Kvržić, Črnic, Puljić. Drugo poluvrijeme: Sluga (58 Nwolokor), Raspopović, Escoval, Punčec, Davidson, Bradarić (75 Liber), Pavičić, Ristovski (83 Svetić), Acosty, Heber, Puljić (58 Gomelt)

GORICA: Sorčan, Škarabot, Gregorič, Džuzdanović, Tomiček, Grudina, Osuji, Jermol, Jogan, Marinić, Filipović. Još su igrali: Štrukelj, Celer, Ibramišović, Maučec, Gulič, Bužinel, Humar, Curk, Lipušek, Nagode

Nogometaši Rijeke odigrali su prvu pripremnu utakmicu ove godine pred svojim navijačima, utakmica protiv slovenskog prvoligaša Gorice završila je bez pogodaka.

Razlog zbog kojega je utakmica završila bez pogodaka vrlo je jednostavan, riječka momčad nije imala igrača koji bi realizirao jednu od pet prilika koje spadaju u izgledne i tri prilike koje se popularno zovu "ziceri".

Taj je problem bio evidentan prije nego što je počeo zimski prijelazni rok, njega ne može riješiti ni jedan trener na svijetu.

Što se tiče osnovnih elemenata igre renovirane Rijeke, teško je valorizirati učinak momčadi kada terenom prodefilira 22 igrača.

U pripremnim utakmicama u pravilu su validna prva poluvremena, trener Matjaž Kek na početku drugoga poluvremena promijenio je sedmoricu igrača što se odrazilo na ritam igre.

Momčad Rijeke koja je igrala prvo poluvrijeme ugodno je iznenadila brzim protokom lopte i kvalitetom trke sve do završnice.

Sve što se dade naučiti kroz linije kretanja igrači su odradili više nego dobro, nekoliko je povezanih izmjena lopte izmamilo pljesak s tribina.

Budući da se u završnici malo toga može naučiti kroz treninge, Rijeka je u prvom dijelu djelovala prilično sterilno.

Dvije najbolje prilike propustio je realizirati Kvržić.

Najopasniji igrač Rijeke u 18. minuti zakasnio je u pripremi udarca kada je izašao sam ispred vratara gostiju, u 20. minuti udarcem glavom loptu je skrenuo u vratnicu nakon precizna Zutina ubačaja slijeva.

U 22. minuti Črnic nije bio dovoljno brz ispred vratara, u 40. minuti Zuta je iskosa snažno udario po lopti koju je gostujući vratar uhvatio.

Ukratko, u prvom dijelu priprema nekoliko napada izgledala je vrlo obećavajuće.

U drugom dijelu nije bilo toliko tečnosti u pripremi napada, ali je riječka momčad stvorila više izglednih prilika djelomično zbog toga što obrana gostiju nije izgledala kompaktno kao u prvom dijelu utakmice.

Rijeka je propustila realizirati dva zicera: Puljić je u 51. minuti glavom poslao loptu ravno u vratara, a titulu "promašaj utakmice" pripada mladom Ristovskom, koji je u 63. minuti nogom loptu poslao preko vratiju kada je lakše bilo pogoditi vrata.

Oba puta asistirao je Acosty.

Acosty (54), Heber (66), Ristovski (68) i posebno Svetić (87) mogli su postati strijelcima uz malo više prisebnosti.

Što se igre gostiju tiče, vratari Sluga i Nwolokor nisu imali ama baš nikakvog posla.

Najozbiljnije je zaprijetio Andrija Filipović u 14. minuti, nekadašnji junior Rijeke neuspjelim pokušajem driblinga zakomplicirao je mogućnost da  udarcem iz prve zatrese mrežu.

Utakmica je na početku prizvala nostalgična sjećanja, kada su se na boku sučelili Zoran Kvržić i Matija Škarabot, koji su za Rijeku protiv Stuttgarta odigrali antologijske utakmice.

Na kraju je pokazala da bi eventualni odlazak Filipa Bradarića u ovom trenutku imao puno težih posljedica od sjećanja na generaciju koja je osvojila titulu prvaka.

Pljesak koji je Bradarića ispratio s terena u 75. minuti najbolje ilustrira što kapetan znači za igru nove momčadi Rijeke.