Utorak, 15. studenog 2016. 19:51 Napisao/la  Igor Vranić

Rijeka - Krk 4:0. Krku za prikazano do odmora valja odati priznanje

Pripremna utakmica

RIJEKA - KRK 4:0

Stadion na Rujevici. Gledatelja 150

Sudac: Vedran Jelenčić (Kastav)

Strijelci: 1:0 Gorgon (50-11m), 2:0 Matei (56), 3:0 Handžić (30), 4:0 Matei (77)

RIJEKA: Prskalo (46 Sluga), Ćanađija (49 Ristovski), Šofranac (85 Čeliković), Elez (72 Ikić), Zuta (71 Ivančević), Mišić (89 Mulac), Maleš (82 Šantek), Andrijašević (62 Turčin), Gorgon (62 Ajayi), Matei, Handžić (82 Iličić)

KRK: Berković (90 Jerčenović), Kurolt (72 Jurasić), Nenadić (60 Nemetz), Con, Totić, Fi. Fumić, Kovačević (60 Turčić), Čuturilo, Zec (60 Malinić), Fl. Fumić (55 Vidas), Josipović (72 Dragović)

Nogometaši Rijeke pobijedili su Krk rezultatom 4:0 tijekom pripreme utakmicu u kojoj je trećeligaš pružio iznenađujuće jaki otpor do odmora.

U doslovnom smislu jaki otpor, jer dužan respekt zaslužuje svaka hrvatska momčad koja fizički može parirati Rijeci. Pa makar Rijeka igrala usporenije nego što treba, kao što je igrala u prvom dijelu utakmice.

Momčad Krka najviše je iznenadila intezitetom u duel-igri, što je tijekom prvog dijela na trenutke stvaralo privid ravnopravne utakmice.

Što se tiče načina igre, trener Davor Dželalija odavno je momčad Krka taktički dignuo iznad  trećeligaške razine, posebice u brzoj transformaciji iz bloka...

Jasno da su krčke (polu)kontre bile nedovoljno brze da bi braniči Rijeke imali ozbiljnih problema, ali Krku za prikazano do odmora valja odati priznanje.

Kao što treneri običavaju reći, dobro su stajali na terenu u utakmici protiv najbolje hrvatske momčadi.

Do odmora Rijeka je stvorila nekoliko prilika kroz pritisak, ali  prilike nisu bile promišljeno izrađene, pa su isto takve bile i reakcije igrača u prilikama (Handžić, Gorgon...).

Većim dijelom drugoga dijela igrači Krka izgledali su kao da doslovno stoje iako su se svojski trudili.

Trener Matjaž Kek pojačao je momčad ulaskom Ristovskog, Rijeka je podignula intezitet u duelima, odmah se ubrzao protok lopte, a onda je neminovno do izražaja počela dolaziti razlika u pojedinačnoj kvaliteti.

Ukratko, gosti su drugo poluvremenu uglavnom proveli u svom kaznenom prostoru.

U 50. minuti Kurolt je u kaznenom prostoru prekršajem zaustavio Handžića, Gorgon je sigurno izveo kazneni udarac - 1:0.

U 56. minuti Gorgon i strijelac Matei na malom su prostoru u kaznenom prostoru pripremili poziciju za otvoreni udarac - 2:0.

U 67. minuti Handžić je izmaknuo pažnji krčke obrane, izašao ispred Berkovića i loptu plasirao u mrežu - 3:0.

U 77. minuti Berković je odbio loptu točno u noge Mateiju, koji nije imao težak posao - 4:0.

Bilo je još (polu)šansi zaključno sa šansom Rilova, koji je u zadnjim trenucima utakmice sam izašao ispred vratara...

Na kraju je Krk rezultatski dobro prošao.