Pripremna utakmica: Rijeka s pet pogodaka ispratila velenjski Rudar s Rujevice

Utorak, 02. veljače 2016. 18:50 Napisao  Patrik Mršnik

Pripremna utakmica: Rijeka - Rudar 5:0. Veća opasnost Riječanima od slovenskog sastava bila je magla. Prve pogotke u dresu Rijeke postigli Kajević i Gavranović

Pripremna utakmica nogometaša

RIJEKA - RUDAR VELENJE 5:0

Stadion na Rujevici. Gledatelja 1.000

Sudac: Marko Linić (Dražice)

Strijelci: 1:0 Balaj (25) 2:0 Gavranović (29-11m) 3:0 Balaj (32) 4:0 Kajević (52) 5:0 Rebernik (75)

Žuti kartoni: Bertoša (46), Kašnik (65)

RIJEKA: Nevistić (60 Ayotunde) - Žuta (46 Ristovski), Ikić, Mitrović (60 Samardžić), Bertoša (79 Collins) - Diyoke (64 Bajić), Brezovec (76 Maleš), Močinić (79 Nakić) - Roshi (71 Rebernik), Balaj (76 Iličić), Gavranović (46 Kajević)

RUDAR: Radan, Knezović, Džinić, Jahić, Ihbeiseh, Tolimir, Črnčič, S. Babič, Grbič, Eterović, M. Babić. Još su igrali: Čretnik, Kašnik, Žitko, Grgić, Markovsky, Kurež, Pišek, Bolha, Bratić, Prašnikar

Veća prijetnja nogometašima Rijeke ovoga utorka na Rujevici od suparnika iz Velenja bila je magla koja se kroz drugo poluvrijeme opasno obrušila na riječku ljepoticu. Pet pogodaka u mreži Rudara ostavio je sastav Matjaža Keka, a njegovi sunarodnjaci bili su potpuno bezopasni po gol vratarskog dvojca Nevistić - Ayotunde.

Da će početi obećavajuće po bijele dalo se naslutiti već po uvodnim minutama iz kojih se bilježe prilike Brezovca (8) iz slobodnog udarca, odnosno Balaja (13). U toj je situaciji Roshi lijepo ubacio s desne strane, a Balajev udarac glavom crte izbacuje gostujuća obrana. No, već minutu kasnije Balaj je u novoj prilici, a njegov udarac odsjeda na gredi.

Rijeka vodi od 25. minute. Gavranović prolazi po lijevoj strani, niskom i oštrom loptom upošljava Balaja koji ovoga puta iz neposredne blizine gola ne griješi za 1:0. Bilo je samo pitanje vremena kada će slovenska obrana puknuti pa su do poluvremena izabranici Jerneja Javronika primili nova dva pogotka.

U 28. minuti Roshi pada u kaznenom prostoru, a sudac Marko Linić pokazuje na bijelu točku. Nepogrešiv realizator bio je Mario Gavranović, švicarski je reprezentativac iz kaznenog je udarca zabio svoj prvijenac u bijelom dresu.

Konačan rezultat prvog dijela postavio je Balaj svojim drugim pogotkom, ovoga puta ostao je iskorišten ubačaj Roshija nakon kojeg je Balaj lijepim lob-udarcem prebacio vratara Radana.

Ništa manje opasnija Rijeka nije bila ni u nastavku susreta. Završilo je na kraju s pet pogodaka u mreži Rudara, a moglo je i više.

Igrala se 52. minuta kada ubačaj Bertoše s lijeve strane glavom u prazna vrata posprema Asmir Kajević.

Do postavljanja krajnjeg rezultata Rijeka ima još nekoliko prilika (Kajević 58, Roshi 68), a za 5:0 precizan je bio Mihael Rebernik petnaest minuta prije kraja.

Utakmica je poslužila Matjažu Keku za provjeru snaga njegove ekipe koja je, shodno viđenom ovog utorka na dobroj razini.

Generalna proba pred nastavak natjecanja u MAXtv Prvoj ligi na rasporedu je u subotu od 17 sati kada će Riječani na svom stadionu dočekati momčad Širokog Brijega.