Pripremna utakmica: Rijeka pobijedila Celje atraktivnom pogotkom Josipa Mišića

Petak, 02. rujna 2016. 21:43 Napisao  I. V.

Međunarodna pripremna utakmica: Rijeka - Celje 1:0.     Izveo je Mišić slobodni udarac nad kojim bi se i Messi zamislio...

U 82. minuti Josip Mišić izveo je slobodni udarac načinom zbog kojega nogomet nije privilegija čak ni igrača kakav je Leo Messi. Izveo je Mišić slobodni udarac nad kojim bi se i Messi zamislio! Lopta je fijuknula preko živog zida i završila let u gornjim lijevim rašljama - 1:0.

Mišićevim pogotkom Rijeka je pobijedila momčad Celja, koja se predstavila kao dobro organizirana i vrlo čvrsta momčad.

Dovoljno čvrsta da do presudnog izražaja ne dođe fizička moć igrača Rijeke, koji su praktično cijelu utakmicu držali goste na njihovoj polovici, ali su mrežu uspjeli zatresti jedino iz prekida.

Utakmica je prije svega trebala poslužiti treneru Matjažu Keku da u odsutnosti reprezentativaca vidi kakve su mogućnosti igrača koji žele dresove prvotimaca.

U središtu pozornosti bio je Gorgon, koji je utakmicu formacijski odigrao na poziciji prvoga napadača ispred Andrijaševića.

Bolje se snalazio u situacijama kada se povlačio po loptu, pa ulazio iz drugoga plana na postavljenu obranu.

Gorgon nema predispozicije klasične prve špice kao što Ćanađija nije predodređen igrati lijevoga braniča.

Kek je Ćanađiju cijelu utakmicu držao na poziciji lijevog braniča, očito da traži alternativu za Zutu.

Ćanađija se afirmirao kao mladi reprezentativac na mjestu povučenog veznog igrača i najblaže napisano taktički nimalo nije sklon ulozi braniča.

Rezultat možda nije bio u prvom planu, ali je Rijeka naviknula pobjeđivati pa je Mišićev pogodak itekako važan zbog pozitivne atmosfere.

Stvorila je riječka momčad nekoliko prilika, više u drugom (Mišić 58, Gorgon 59, Gorgon i Martić 60) nego u prvom (Ćanađija 32, Matei u 33. minuti pogodio okvir gola).

Međutim, prilike su pretežito bile više posljedica pritiska nego izrađenih situacija.

Na kraju su najbolju priliku na utakmici propustili gosti.

U 90. minuti Ikić je ničim izazvan dodao loptu Požeg Vancašu, koji je lagano dotrčao do Sluge i onda nazovi-driblingom sam sebi toliko zakomplicirao poziciju da je loptu pod pritiskom riječkog vratara poslao preko vratiju.

Inače, u zapisniku su bila trojica dječaka (Nekić, Hadžisaku, Smolčić), koji su se zagrijavali kao da će igrati...

Priliku su dobili Vizinger i Turčin, dvojica mladića zaigrali su u završnici utakmice na pozicijama bočnih napadača.

RIJEKA: Prskalo (46 Sluga), Ćanađija, Elez (72 Ikić), Mitrović, Martić, Maleš (50 Bradarić), Mišić, Andrijašević (50 Gavranović), Matei (50 Handžić), Ajayi (65 Turčin), Gorgon (65 Vizinger)

CELJE: Rozman, Klemenčič, Džinić, Travner, Vidmajer, Pungaršek, Lovrenčič, Volaš, Podlogar, Čirjak, Rahmanović. Još su igrali: Jurhar, Kous, Glavaš, Požeg Vancaš, Šporn, Maricuš, Križan, Hadžić

Međunarodna pripremna utakmica: Rijeka - Celje 1:0 (Mišić 82)