Pripremna utakmica: Bezjakovim prvijencem Slovenija pobijedila Makedoniju, četvorica igrača Rijeke igrala u Kopru

Srijeda, 23. ožujka 2016. 20:45 Napisao/la  SC

Pripremna utakmica: Slovenija - Makedonija 1:0.  U početnim postavama bili su Bezjak (Slovenija), Ristevski i Zuta (Makedonija), Samardžić igrao u nastavku

U pripremnom ogledu Slovenija je minimalno svladala Makedoniju pogotkom Romana Bezjaka u 58. minuti. U utakmici odigranoj na stadionu Bonifika u Kopru nastupila su četvorica igrača Rijeke, po dvojica sa svake strane.

Do ove utakmice Slovenija je protiv Makedonije odigrala tri prijateljske utakmice i u sve tri bila je poražena.

Roman Bezjak odigrao je vrlo dobru utakmicu. Uz postignuti pogodak imao je još nekoliko dobih pokušaja. Ovo je inače prvi Bezjakov pogodak za reprezentaciju Slovenije.

Drugo poluvrijeme za Sloveniju igrao je Miral Samardžić, koji se u izglednoj prilici našao u 86. minuti, kada je slabo zahvatio loptu nakon centaršuta Birse.

S druge strane solidnu su partiju pružili Ristovski i Zuta. Zuta je zamijenjen u 82. minuti, dok je Ristovski igrao do 84. minute.

Od 55. minute za Makedoniju je nastupio bivši igrač Rijeke Adis Jahović.

SLOVENIJA: Oblak, Cesar, Struna (od 46. Samardžić), Jokič, Skubič, Verbič (od 63. Kirm), Kurtič, Krhin (od 89 Vrhovec), Iličić, (od 46 Birsa), Zajc (od 87. Jelenič), Bezjak (od 70 Novakovič)

MAKEDONIJA: Dimitrijevski, Ristovski (od 84. Siljanovski), Sikov, Ristevski, Zuta (od 82. Kostovski), Ibraimi (od 55 Jahović), Gligorov (od 73 Cikarski), Stjepanovic, Trickovski, (od 46 Alimi), Pandev (od 46 Nesterovski), Trajkovski

Pripremna utakmica: Slovenija - Makedonija 1:0 (Bezjak 58)