Predrag Rački: Dražen Medić je postao trener za Guinessovu knjiga rekorda!

Ponedjeljak, 05. listopada 2015. 14:30 Napisao/la  I. V.

Nikada u životu nisam vidio da je jedan nogometni trener u šest minuta primi tri pogotka s igračem više, kaže riječki menadžer

Nogometaši Rijeke pobijedili su u 12. kolu Zagreb rezultatom 4:1. Rijeka je povela već u 3. minuti pogotkom Moisesa, utakmica je sve do 79. minute bila otvorena. Momčad Zagreba pokušavala je anulirati vodstvo Rijeke, posebice u drugom dijelu utakmice nije igrala kao da nema ni jedne pobjede.

Ključni trenutak utakmice dogodio se u 75. minuti, kada je isključen Filip Bradarić! Ispostavilo se da je Bradarićevo isključenje postala riječka prednost, Roshi (79), Radošević (83) i Balaj (85) postignuli su tri pogotka za nekoliko minuta. Dogodilo se nešto rijetko viđeno u nogometu ili kao što bi to slikovito rekao riječki menadžer Predrag Rački:

- Dražen Medić je postao trener za Guinessovu knjiga rekorda!

Rački radi u nogometu od kraja sedamdesetih prošlog stoljeća, a otada je prošlo jako puno godina:

- Istina, u nogometu sam više od četrdeset godina i nikada u životu nisam vidio da je jedan nogometni trener u šest minuta primi tri pogotka s igračem više, kaže Rački.

Da bi postao dio Guinessove zbirke, Medićev rekord treba pravilno valorizirati kroz nogometnu povijest.

Inače, prva Guinessova knjiga rekorda tiskana je 1955. godine!