Higijena jednog poraza: Postaviti momčad onako visoko znači skinuti gaće na terenu, a ne u Gorskom kotaru!

Nedjelja, 13. travnja 2014. 10:11 Napisao  I. V.

Rijeka nije izgledala kao momčad koja je ove europske sezone bez problema igrala protiv moćnijih momčadi od Dinama

Matjaž Kek doživio je najteži poraz u HNL-u! U utakmici 30. kola HNL-a Dinamo je pregazio Rijeku kao plitki potok, kao što bi rekao Zdravko Mamić. U 23. minuti bilo je 4:0 za aktualnog i budućeg prvaka, koji je protiv druge momčadi u HNL-u odigrao jednu od lakših utakmica ove sezone. Jasno da se nešto u nogometnom kosmosu trebalo poklopiti da bi Dinamo za dvadesetak minuta mogao postići 4 pogotka iz 5 udaraca, bilo je utakmica ove sezone u kojima Dinamo nije mogao postići ni jedan pogodak iz 15 udaraca. Ali nije problem Rijeke bio u rasporedu nogometnih zvijezda na nebu nego na terenu.

Kek je zadnju utakmicu u Maksimiru izgubio u 93. minuti pogotkom Soudanija. Tada je Rijeka igrala tipičan natjecateljski nogomet u granicama objektivnih mogućnosti, slično kao u utakmicama Europske lige. Da obrana nije početnički pogriješila, Rijeka bi tada osvojila bod. Ništa se u momčadi Rijeke od tada nije promijenilo da bi se moglo govoriti o napretku u igri. Rijeka i dalje igra isti natjecateljski nogomet prilagođen selekciji igrača većina kojih nisu prošli selekciju Dinama. Isti igrači i dalje imaju isti problem s protokom lopte u utakmici protiv trećeligaša Opatije, kao što priznaje Kek.

Međutim, kada ova momčad Rijeke orgnizirano stane u blok i počne igrati na mišiće, sposobna je pratiti ritam europskih momčadi. Široki kadar podjednako kvalitetnih igrača na terenu izgleda vrlo moćno zahvaljujući Keku, koji igru prilagođava objektivnim mogućnostima igrača. Nakon pobjeda Rijeke ne pamte se potezi igrača nego rezultati!

Zašto je Rijeka izgledala onako nemoćno protiv Dinama?  Zato što je do pozitivnog rezultata pokušala doći postavom igrača, koji nisu izgledali kao momčad koja je ove europske sezone bez problema igrala protiv moćnijih momčadi od Dinama. Kaže Kek da će tako biti sve dok  igrači Rijeke budu skidali gaće već kod Gorskog kotara!

Nije Kek prvi trener Rijeke kojega brine higijena poraza od Dinama! Zato je već kod Gorskog kotara trebao znati da postaviti momčad Rijeke onako visoko u utakmici protiv Dinama znači skinuti gaće na terenu!