Polufinale Kupa: Juniori Splita uvjerljivo pobijedili Rijeku, finale protiv Hajduka igraju na Kantridi

Četvrtak, 01. svibnja 2014. 19:35 Napisao/la  Ivan Jelić

Uzvratna utakmica polufinala Kupa za juniore: Split - Rijeka 4:0.  Žao nam je što će finale u našem gradu proći bez nas, kaže trener Renato Pilipović

Uzvratna utakmica polufinala Kupa za juniore

SPLIT – RIJEKA 4:0

Pomoćni teren sa umjetnom stadiona u Parku mladeži. Gledatelja: 200.

Sudac: Ivo Krečak (Šibenik) 6,5

Strijelci: 1:0 B. Galić (41), 2:0 Pervan (53), 3:0 B. Galić (62-11 m), 4:0 Pervan (75)

Žuti kartoni: B. Galić, M. Galić, Šalinović (Split ), Brdar, Postonjski, Matešković, Furijan (Rijeka )

Crveni karton: Igor Postonjski (86, drugi žuti)

SPLIT: Kukić 6,5 , Sušac 6,5 (od 80. Raguž -), Baran 7, Runje 7, Šarić 6,5, Petković 7 (od 69. Kelez 7), Šalinović 7, I. Jukić 7 (od 88. Grga -), Pervan 8 (od 80. Jakšić -), M. Galić 7,5 (od 77. Banić-Škojo), B. Galić 8.

RIJEKA: Bilandžić 5,5, Bukvić 5, Vidas 5, Furijan 5, Matešković 5, Batinić 5,5, Marciuš 5 (od 82. Pintarić -), Postonjski 5, Filipović 5 (od 54. Diyoke 5,5), Brdar 5 (od 77. Jovanović 5) Hodak 5 (od 46. Peričić 5)

Juniori Splita uvjerljivo su u uzvratnoj utakmici polufinala Kupa Hrvatske pobijedili (4:0) vršnjake Rijeke i plasirali se u finale gdje ih čeka borba za trofej sa susjednim Hajdukom. Prvi susret odigran u Rijeci završio je bez bez golova tako da su Splićani pobjedom pred svojim navijačima izborili mogućnost da ponovo osvoje Kup. Isti trofej osvojili su prije tri godine, kada je juniorsku momčad vodio aktualni trener prvog sastava Ivan Matić. Finalni susret gradskih rivala Hajduka i Splita igra se na Kantridi 13. svibnja kao predigra uzvratnoj utakmici finala Kupa Hrvatske između Rijeke i Dinama.

- Žao nam je što će finale u našem gradu proći bez nas, kazao je trener juniora Rijeke Renato Pilipović.

Prvih pola sata utakmice na Parku mladeži nije donijelo ništo posebno, igralo se obostrano oprezno. Prvu ozbiljniju priliku domaćini su imali u 37. minuti: B. Galić pokušao je zatresti mrežu Riječana bez uspjeha, lopta je stigla do Jukića, koji sa 6 metara puca, vratar gostiju Bilandžić uspio je sačuvati mrežu. Minutu poslije, nakon kornera koji je izveo Pervan, Šalinović je pogodio stativu. Uspjeli su „crveni„ u 41. minuti doći do vodstva, strijelac je bio B. Galić udarcem s 8 metara.

U nastavku susreta na travnjaku je postojala samo jedna momčad, Splićani su postigli tri gola. Najprije je u 53. minuti Pervan na asistenciju B. Galića zatresao mrežu gostiju, potom je u 62. minuti u kaznenom prostoru srušen Pervan, siguran realizator s bijele točke bio je B. Galić.

Konačni rezultat postavio je Pervan kojemu je asistirao B. Galić. Riječani su u 86. minuti ostali bez Postonjskog, koji je zbog nesportskog ponašanja zaradio drugi žuti karton.