NESTANAK STRUJE Prekinuta utakmica Rijeke i H. dragovoljca kod rezultata 1:0, igra se nova utakmica!

Nedjelja, 10. studenog 2013. 20:37 Napisao/la  SC

Termin nove utakmice navjerojatnije će biti 21. prosinca, a ovaj termin trebao bi  potvrditi Josip Brezni, povjerenik MAXtv Prve lige

Na početku drugog poluvremena utakmice između Rijeke i Hrvatskog dragovoljca na Kantridi je nestalo struje! I dok su igrači i publika čekali da se problem riješi, otprilike nakon pola sata čekanja donešena je odluka da se utakmica prekida kod rezultata 1:0. Igrači Rijeke u mraku su izašli na travnjak i bacili dresove na zapadnu tribinu što je bio znak gledateljima da se utakmica neće nastaviti. Oko 2000 gledatelja u mraku je napustilo stadion dok su okolne ulice svijetlile. Struja se vratila oko 21 sat.

U trenutku nestanka struje Rijeka je vodila 1:0 pogotkom Darija Kneževića u 12. minuti. Prvo poluvrijeme odigrano je uvjetima koji mogu biti regularni samo u HNL-u. Teren je bio potpuno preplavljen! Sudac Andrej Burilo u društvu kapetana momčadi Darija Kneževića i Ivana Čovića jedva je iz drugog pokušaja pronašao komadić igrališta od kojega se lopta malo odbila. Sudac je odlučio da utakmica ipak igra, navodno je presudio telefonski razgovor sa središnjicom. Svi su akteri bili za odgodu utakmice.

- Ne znam zašto se ponekad ne pita nas, koji smo izravno zainteresirani. Naravno da se nije trebalo igrati u onakvim uvjetima. Ovako smo samo dodatno iscrpili igrače, uništili teren i ništa nismo napravili, rekao je trener Rijeke Matjaž Kek.

Utakmica se neće igrati u ponedjeljak, jer Rijeka ostaje bez pet reprezentativaca (Vargić, Benko, Kvržić, Močinić, Datković). Termin nove utakmice navjerojatnije će biti 21. prosinca, što bi  trebao potvrditi Josip Brezni, povjerenik MAXtv Prve lige.

RIJEKA  - HRVATSKI DRAGOVOLJAC 1:0, prekid nakon prvoga poluvremena