MAXtv Prva liga: Rijeka pregazila Lokomotivu na Maksimiru, sudac prekinuo utakmicu

Subota, 10. svibnja 2014. 21:05 Napisao/la  SC

Utakmica 35. kola: Lokomotiva - Rijeka 1:5. U 77. minuti Pejin prekinuo utakmicu zbog toga što su pripadnici Armade nastavili vrijeđati HNS i Zdravka Mamića. Krstanovićev hat-trick

MAXtv Prva liga - 35. kolo

LOKOMOTIVA – RIJEKA 1:5

Stadion u Maksimiru. Gledatelja: 500

Sudac: Tihomir Pejin (Osijek)

Strijelci: 1:0 Budimir (19), 1:1 Krstanović (24), 1:2 Alispahić (29), 1:3 Krstanović (34-11m), 1:4 Ayaji (69), 1:5 Krstanović (100)

Žuti kartoni: Alispahić (42), Krstanović (98)

Crveni karton: Čalušić (33, igranje rukom)

LOKOMOTIVA: Zelenika, Bartolec, Čalušić, Prenga, Musa, Chago, Šovšić (41 Gorupec), Trebotić, Šitum, Pjaca (68 Mišić), Budimir (41 Begonja)

RIJEKA: Prskalo, Boras, Mitrović, Bertoša, Mujanović (46 Kvržić), Pokrivač, Moises (61 Močinić), Alispahić (77 Pušić), Ayaji, Sharbini, Krstanović

Nogometaši Rijeke pobijedili su Lokomotivu u sastavu, koji je Matjaž Kek složio prvi i zadnji put u trenerskoj karijeri. Kek je odmarao većinu igrača za uzvratnu utakmicu finala Kupa protiv Dinama, pa je između ostalog Bertoša dobio priliku debitirati na mjestu stopera. Priliku je iskoristio, kao i većina suigrača koji su zajedno odigrali najbolju utakmicu Rijeke ove sezone na gostovanjima. Treba uvažiti težinski koeficijent utakmice budući da je Rijeka igrala protiv momčadi koja se bori za plasman u Europu.

Prekid zbog uvreda s tribina
Nakon nekoliko bezuspješnih upozorenja dežurnog spikera, u 69. minuti sudac Pejin prvi je put zaustavio igru i upozorio predstavnike obiju momčadi da će prekinuti utakmicu ako tridesetak pripadnika Armade nastavi vrijeđati s tribina. Uvredljivi slogani na račun HNS-a i Zdravka Mamića nastavili su odjekivati praznim maksimirskim zdanjem, pa je u 77. minuti Pejin prekinuo utakmicu. Kada su se igrači vratili na teren, Pejin je utakmicu produljio za 17 minuta.

U 13. minuti krenuo je sam od centra prema Zeleniki i u odsutnom trenutku loptu poslao pokraj vratiju. Takve šanse obično se događaju na treninzima.

U 19. minuti Pjaca je prošao lijevom stranom, proigrao Budimira, koji je prebacio Prskala – 1:0. Vodeći pogodak domaćina nije poremetio odnose na terenu, rasterećena momčad Rijeke od prve se minute nametnula kao tehnički dotjeranija, organiziranija i odlučnija momčad.

U 24. minuti Moises je okomitom loptom prograo Krstanovića, koji ulazi u kazneni prostor i pod pritiskom braniča elegantno prebaciju istrčalog Zeleniku – 1:1. Pet minuta kasnije Alispahić na 6 metara od Zelenika postavlja nogu i skreće u mrežu snažno upućenu loptu – 1:2.

U 33. minuti utakmica je rješena. Mujanović je uputio snažni udarac, Čalušić rukom zapriječio lopti put prema mreži, a sudac Pejin pokazao je bijelu točku i crveni karton Čalušiću. Krstanović ni ovog puta nije pogriješio – 1:3.

U drugom dijelu Rijeka dominirala kroz posjed lopte i s igračem više na terenu utakmicu mirno privodila kraju. U 69. minuti Ayaji je iskoristio Borasovo dodavanje, ušao u kazneni prostor i loptom pogodio desni kut – 1:4.

U 77. minuti dogodio se sudački prekid zbog novih naputaka prema kojima se više neće tolerirati vrijeđanje s tribina. Ni prekid od petnaestak minuta nije utjecao na ritam igre razigrane riječke momčadi. U 100. minuti Pušić je okomitom loptom na lijevoj strani proigrao Krstanovića, koji je praktično iz mrtvog kuta gurnuo loptu u mrežu kraj Zelenike – 1:5.