MAXtv PRVA LIGA

Rijeka u završnici ostala bez pobjede u Osijeku

Subota, 07. svibnja 2016. 21:05 Napisao/la  SC

Utakmica 35. kola: Osijek - Rijeka 1:1. U 90. minuti Lukić je udarcem glavom poslao loptu u mrežu

MAXtv Prva liga - 35. kolo

OSIJEK - RIJEKA 1:1

Stadion Gradski vrt. Gledatelja 2000

Sudac: Bruno Marić (Daruvar)

Stijelci: 0:1 Gavranović (54), 1:1 Lukić (90)

Žuti kartoni: Knežćević, Špoljarić, Lukić (Osijek), Močinić, Bradarić (Rijeka)

OSIJEK: Mikulić, Matas, Kurtović (65 Lukić), Mioč, Lesjak, Đolan, Arsenić, Knežević, Špoljarić (78 Mandić), Vojnović, Perošević (78 Štrkalj)

RIJEKA: Prskalo, Ristovski, Bradarić, Mitrović, Vešović (88 Vizinger), Maleš, Močinić, Gavranović (73 Brezovec), Tomasov, Bezjak (67 Zuta), Balaj

U 90. minuti Knežević je zdesna ubacio u kazneni prostor Rijeke, Ristovski nije uspio pravodobno zatvoriti Lukića, koji se visoko vinuo i udarcem glavom svladao Prskala - 1:1.

Tradicija nije iznevjerena, sve utakmice između Osijeka i Rijeke ove sezone odlučene su u zadnjim trenucima.

Lukićevim pogotkom Osijek je uspio ostati neporažen nakon što je više od pola sata lovio rezultatski zaostatak. Da se riječka momčad u zadnjim trenucima nije povukla, dojam je da Osijek nikada ne bi izjednačio.

U 54. minuti Mario Gavranović izašao je na čistinu i s 20 metara loptu silovito poslao u lijevi gornji kut nemoćnog vratara Mikulića - 0:1.

Pogodak za duboki naklon do poda donio je riječkoj momčadi prednost, koju nije znala sačuvati iako je do 90. minute suvereno kontrolirala rezultat.

U ne baš kvalitetnoj igri, jedini problem riječke momčadi doimao se pogodak sve do 54. minute, kada je Gavranović povukao potez utakmice.

Drugi dio utakmice ponudio nešto više obećavajućih situacija nego prvi dio tijekom kojega je Balaj propustio realizirati najbolju priliku na utakmici.

U 31. minuti Gavranović je pravododno proigrao napadača Rijeke, koji je ostao sam ispred Mikulića. Vratar Osijeka uspio je pravodobno ući u udarac.