Subota, 19. listopada 2013. 16:53 Napisao  I. V.

Utakmica 13. kola: Rijeka - Zadar 3:0. Andrej Kramarić odlučio dvama potezima

Strijelci: 1:0 Benko (53-11m), 2:0 Kramarić (60), 3:0 Benko (87)

Žuti kartoni: Matković (53)

RIJEKA: Vargić 6,5, Boras 5,5, Datković 6,5, Mitrović 6,5, Bertoša 6, Maleš 6, Brezovec 6,5, Kvržić 7 (82 Mujanović -), Alispahić 6 (67 Shrabini  6), Kramarić 7 (72 Pokrivač -), Benko 7

ZADAR: Matković 6, Con 5,5, Sarić 5, Šimurina 5,5 (85 Blažević -),  Bašić 5 (64 Hrgović 5), Jerbić 5,5, Oršulić 5,5, Heister 5,5 (75 Gržan -), Vasilj 5, Begonja 5,5, Ivančić 5

Nogometaši Rijeke ostvarili su rutinsku pobjedu protiv Zadra zahvaljujući dvama potezima Andreja Kramarića u nastavku utakmice. Kapetan Leon  Benko postigao je u 87. minuti  pogodak kojim je pobjeda Rijeke rezultatski ispala daleko uvjerljivija od igre.

Bila je to klasična riječka priča kada su u pitanju gostovanja Zadra zadnjih nekoliko sezona! Bez obzira tko sjedi na zadarskoj klupi, momčad Zadra uvijek stane ispred svog kaznenog prostora, često i s petoricom igrača u zadnjoj liniji, i tamo čeka da domaćina izda strpljenje.

Izostalo je u prvom poluvremenu ono najbitnije iz ove sezone na Kantridi, osjetno kvalitetnija momčad Rijeke u utakmicu je ušla tromo i sporo kao da nije odmarala dva tjedna. Gostujući "bunkeri" ruše se na dva načina: individualnom kvalitetom ili snagom. Silina je u domaćih igrača izostala, a Zoran Kvržić bio je jedini  igrač Rijeke, koji je stvarao višak na desnom boku. Premalo da  bi popustila koncentracija u zadarskoj obrani!

Stvorila je Rijeka nekoliko isforsiranih poluprilika (Kvržić 32,  Benko 37, Brezovec 39), Datković je u 35. minuti udarcem glave loptu poslao u prečku iznad Matkovića, ali nabolju su priliku propustili gosti. U 25. minuti Jerbić se iskrao pažnji riječke obrane, osvanuo sam pred Vargićem i na ubačaj zdesna  udarcem glavom loptu s 3 metra poslao ravno u riječkog vratara! Takve prilike momčadi poput zadarske ne smiju promašiti ako žele ostvariti pozitivan rezultat na Kantridi!

U 49. minuti Brezovec je s 22 metra snažnim udarcem zatresao gredu i time kao da je navijestio preokret. Krenula je domaća momčad agresivnije i odmah naplatila uloženi trud.

U 52. minuti Kramarić je na desnoj strani kaznenog prostora zaljuljao Sarića, koji je zakasnio u reakciji. Kramarić je pao, a sudac Mlakar sa zadrškom pokazao na bijelu točku.  I kapetan Benko kazneni je udarac izveo sa zadrškom, poslavši vratara Matkovića u suprotni kut - 1:0.

U 60. minuti riješeno je pitanje pobjednika. Kvržić je dugom, okomitom loptom proigrao Kramarića, koji je pobjegao zadarskim stoperima i odmjerenim udarcem pogodio suprotni kut - 2:0.

Sve što se događalo nakon Kramarićeva pogotka za riječku momčad spada u odrađivanje posla. U 72. minuti Kek je zatvorio utakmicu zamjenom Pokrivač-Kramarić i utakmica je završila. I Keku je bilo jasno da nema smisla forsirati rezultat ako nema potrebe, iako su na kraju gosti dobro prošli, jer su Sharbini (90) i Mujanović (90+2) promašili zicere.