MAXtv PRVA LIGA

Rijeka pobijedila, Močinić otklonio neizvjesnost

Nedjelja, 27. listopada 2013. 18:20 Napisao/la  SC

Utakmica 14. kola: Osijek - Rijeka 1:3. U 66. minuti Novaković je smanjio vodstvo Rijeke i podignuo tenzije

MAXtv Prva liga – 14. kolo

OSIJEK – RIJEKA 1:3

Stadion Gradski vrt. Gledatelja: 2500

Sudac: Mairo Zebec (Varaždin)

Strijelci: 0:1 Kvržić (29), 0:2 Kramarić (64), 1:3 Novaković (66), 1:3 Močinić (78)

Žuti karton: Bertoša (45+1), Knežević (68), Babić (71), Lukić (89), Krstanović (90+1)

OSIJEK: Mikulić, Babić (73 Škorić), Novaković, Kurtović (71 Vitaić), B. Barišić (81 Lukić), Bralić, Pavić, Mišić, Šovšić, J. Barišić, Dugančić

RIJEKA: Vargić, Mujanović, Knežević, Marić, Bertoša, Maleš, Močinić, Kvržić, Sharbini (57 Alispahić), Kramarić (78 Brezovec), Benko (65 Krstanović)

Nogometaši Rijeke ostvarili su pobjedu u Gradskom vrtu u utakmici koju će brzo zaboraviti. Rutinska pobjeda protiv Osijeka ostvarena je ponajprije zahvaljujući individualnoj kvaliteti, uočljivo  potrošena momčad Rijeke imala je protiv Osijeka više problema nego što se očekivalo.

Matjaž Kek Matjaž Kek očekivano je odlučio napasti Osijek, protiv davljenika u ligi Rijeka je počela utakmicu s dvojicom napadača, Benkom i Kramarićem i ofenzivnim Sharbinijem. Na desnom boku igra Mujanović, koji je istu ulogu imao u Lyonu.

Rijeka se u prvih dvadesetak minuta nametnula, pred snagom riječkog autoriteta osječka je momčad brzo pobjegla u svoj kazneni prostor. Već u 3. minuti Benko je imao priliku glavom zatresti nakon Kramarićeva ubačaja.

Visoko podignuti bokovi, Sharbini i Kvržić za leđima napadača, uobičajeni raspored riječke momčadi u utakmicama protiv objektivno slabijih protivnika izgledao je obećavajuće dvadesetak minuta.

A onda je u 18. minuti Sharbini izgubio loptu na centru, na kraju osječke polukontre Dugančić je sa 17 metara laganim prizemnim udarcem pogodio stativu. Osjećaj  da riječka obrana nije tako čvrsta ohrabrio je igrače Osijeka, koji su polako počeli zalaziti na gostujuću polovicu. Posebice su počeli forsirati desni bok, koji su trebali kontrolirati Bertoša i Sharbini.

U 28. minuti Babić je prošao desnim stranom, ubacio u kazneni prostor, Dugančić je sam kao duh osvanuo na 6 metara i traljavo nogom poslao loptu pokraj gola. Minutu kasnije Osječani su kažnjeni za promašaje.

Zoran Kvržić odmjernim udarcem iz prve poslao je s desnog ruba kaznenog prostora loptu uz prvu vratnicu u mrežu i time kaznio nespretnu intervenciju osječke obrane na čelu s vratarom Mikulićem - 0:1. Znalačkim Kvržićevim potezom Rijeka je u 29. minuti povela u Gradskom vrtu.

Pogodak nije poremetio ravnotežu osječke momčadi. Iako je riječka momčad u svakom dodiru lopte pokazivala superiornost, do odmora bolje su prilike propustili domaćini.  Oba je puta Novaković (33, 47) bio neprecizan nakon udaraca glavom.

U 64. minuti osječka se obrana malo razmaknula, na kraju riječke kontre Benko je s lijeve strane kaznenog prostora uputio prizemni udarac. Mikulić je odbio loptu na koju je natrčao Kramarić i zakucao loptu za 0:2.

Samo dvije minute činilo se da će Rijeka utakmicu mirno privesti kraju. Na ubačaj iz kuta Novaković je  udarcem glavom pogodio suprotni kut - 1:2. Tipična reakcija riječke obrane, koja je strijelcu ostavila slobodnoga prostora koliko mu je trebalo, odvela je utakmicu u zonu neizvjesnosti.

U idućih desetak minuta ohrabreni Osječani počeli su odlučnije stiskati zadnju liniju riječke obrane, što je podignulo tenzije na tribinama, ali se ništa opasno nije događalo pred riječkim vratima. Nije momčad Osijeka imala ni znanja, ni moći dovesti u pitanje pobjedu nešto usporenije Rijeke.

U 78. minuti Brezovec je ubacio loptu iz kuta, lopte se odbila do Kvržića, koji polaže loptu Močiniću na vrhu kaznenog prostora. Uslijedio je prizmeni i precizni udarac, lopta je završila u mreži uz desnu vratnicu - 1:3

Močinićevim pogotkom utakmica je rješena,  Riječani su preostale minute odradili bez puno trošenja.