MAXtv Prva liga: Rijeka pregazila Istru 1961, Bezjak i Gavranović dvostruki strijelci

Petak, 22. srpnja 2016. 21:46 Napisao/la  Igor Vranić

Utakmica 2. kola: Rijeka - Istra 1961 4:1.  Igra u prvom poluvremenu po mnogo čemu  podsjetila na najbolja izdanja u mandatu Matjaža Keka.

MAXtv Prva liga - 2. kolo

RIJEKA - ISTRA 1961 4:1

Stadion na Rujevici. Gledatelja: 4000

Sudac: Marko Matoc (Zaprešić) 7

Strijelci: 1:0 Gavranović (6), 2:0 Bezjak (7), 3:0 Bezjak (28), 4:0 Gavranović (55), 4:1 Roce (65)

Žuti kartoni: Polić (77)

RIJEKA: Prskalo -, Ristovski 6, Elez 6,5, Mitrović 6, Zuta 6, Maleš 6,5, Bradarić 6,5 (Ćanađija -), Gavranović 7,5 (74 Mišić -), Matei 6,5 (53 Vešović 6), Tomasov 7, Bezjak 7,5

ISTRA 1961: Ivušić 5, Mišić 5, Gojković 5, Georgiev 5, Jurkić 5,  Sung Min 5 (89 Bouhna -), Polić 5 (78 Burić -), Roce 5,5, Collins 5 (53 Trojak 5,5), Stepčić 5, Ljubanović 5

Nogometaši Rijeke ostvarili su uvjerljivu pobjedu (4:1) protiv Istre 1961 igrom u prvom poluvremenu, koja je po mnogo čemu  podsjetila na najbolja izdanja u mandatu Matjaža Keka.

Sve je bilo gotovo za malo više od pet minuta! Redom:

- u 3. minuti Gavranović je dobro protresao prečku udarcem s 13 metara

- u 6. minuti Elez je najviše skočio na drugoj vratnici nakon ubačaja iz kuta, Gavranović je dočekao loptu na dva metra i zatresao mrežu 1:0

- u 7. minuti brza kontra Rijeke završila je Tomasovim bijegom lijevom stranom, idealmim proigravanjem Bezjaka, koji bježi stoperima i u padu nogom loptu šalje u mrežu - 2:0.

Nakon samo sedam minuta cijelu pripremu utakmice gostujući stručni stožer mogao je zgužvati i baciti u kantu za otpatke blizu klupe.

A kako su se pripremili  vidjelo se kada je momčad Istre s trojicom bivših igrača Rijeke (Stepčić, Polić, Collins) počela igrati onako kako najviše odgovara Rijeci.

Svaki je organizirani prelazak Istre na polovicu Rijeke bio potencijalna opasnost za nesigurnog vratara Ivušića,  riječka momčad najopasnija je u brzoj transformaciji.

U 28. minuti dogodilo se očekivano. Brza otimačina lopte na nepostavljenu obranu Istre, Gavranović je proigrao Bezjaka, koji je zatresao mrežu pokraj uklizalog Ivušića - 3:0.

Iako ni jedna momčad Istre 1961 zadnjih sezona nije izgledala bespomoćnije u Rijeci, dojam da je Rijeka mogla postići još barem tri pogotka do odmora utemeljen je ipak na vrlo raspoloženim igračima domaće momčadi.

Posebice impresivno u završnici izgleda Roman Bezjak, koji na početku sezone zabija takvom lakoćom da se klupske ambicije odmah mogu korigirati.

Kada bi Bezjak nastavio postizati pogotke u ovakvom stilu, Rijeka je ove sezone veći kandidat za prvaka nego prošle sezone!

Do kraja prvoga dijela treba izdvojiti dvije situacije, obje zbog dojma:

U 31. minuti Gavranović je zamalo promašio udarcem s 13 metara na kraju povezane akcije kakvu gledatelji odavno nisu imali prilike vidjeti na Rujevici.

U 39. minuti ponovo je na kraju brze polukontre Bezjak uspio osvojiti prostor za otvoreni udarac sa 12 metara. Pogodio je prvi put dobro postavljenog Ivušića čime je propustio iskoristiti priliku ostvariti hat-trick u jednom poluvremenu.

Da će Rijeka u drugom dijelu izgledati drugačije moglo se naslutiti već u  49. minuti, kada se dogodilo  nešto što se u prvom dijelu nije moglo ni slučajno dogoditi.

Istra je mogla smanjiti rezultat, kada je Stepčić gurnuo loptu Roci  na desnoj strani kaznenog prostora, udarac nije bio precizan...

Upozorenje je ozbiljno shvaćeno, uslijedile su dvije akcije za mogući pogodak (Bezjak 51, Gavranović 54) i jedna za četvrti pogodak.

U 55. minuti Bezjak je glavom skrenuo loptu Gavranoviću, koji koristi neodlučnost gostujućih braniča i udarcem s ruba kaznenog prostora šalje loptu u mrežu uz desnu vratnicu - 4:0.

Nakon sat vremena pala je koncentracija u zadnjoj riječkoj liniji. U 65. minuti Trojak je prošao pokraj Zute, ubacio zdesna, Roce je u padu iza riječkih stopera glavom skrenuo loptu u mrežu - 4:1.

Pogodak kao da je usporio domaće igrače, pao je ritam i pritisak u duelima, pa su gosti nekoliko puta uspjeli organizirano ući u završnicu.

Međutim, završnicu je ipak obilježio Tomasov, koji nije bio pri završnom udarcu.

Da jest, Istra bi rezultatski prošla puno lošije.

Nije Tomasov imao ni sreće, u 83. minuti pogodio je vratnicu udarcem glavom.