Nedjelja, 26. srpnja 2015. 21:14 Napisao/la  SC

MAXtv Prva liga - 3. kolo

ZAGREB - RIJEKA 3:3

Stadionu Kranjčevićevoj. Gledatelja: 1000

Sudac: Damir Batinić (Osijek) 7

Strijelci: 0:1 Balaj (23), 1:1 G. Boban (25), 1:2 Balaj (32), 2:2 G. Boban (35), 3:2 Krovinović (73), 3:3 Bezjak (77)

Žuti kartoni: Bradarić (13), Ljubičić (27), Radošević 70), Samardžić (75)

Crveni karton: Radošević (79, drugi žuti karton)

ZAGREB: Livaković 6, Ćubel 5,5, Musa 6, Kolinger 6,5, Muić 5 (42 Kovačić 6), Ljubičić - (28 Mudražija ), Stepčić 6, Šulc 6, Krovinović 7, G. Boban 7, Medić 5,5 (64 Gudelj -)

RIJEKA: Sluga 5, Tomečak 5,5, Mitrović 5, Samardžić 5, Leovac 6, Močinić 6, Bradarić 5,5 (53 Radošević 5), Sharbini 5,5 (76 Bezjak -), Jugović 5,5 (61 Moises -), Tomasov 6,5, Balaj 7

Nogometaši Rijeke nisu uspjeli ostvariti prvu pobjedu ove sezone, utakmica protiv objektivno slabije momčad Zagreba završila je istim rezultatom (3:3) kao i prethodna utakmica protiv Slavena Belupa. I razlog je isti: napad Rijeke ponovo je odradio svoj dio posla, obrana Rijeke ponovo je izgledala kao da odrađuju posao za protivničku momčad.

Rijeka je na početku utakmice odigrala možda najkonstruktivnijih pola sata ove sezone. Visoko postavljena momčad, stalni pritisak na zadnju liniju Zagreba, dostatna doza agresivnosti, uočljiva razlika u kvaliteti u duelima... Prijetnje Tomasova (6, 25), nekoliko povezanih akcija kojima su probijeni domaći bokovi i naposlijetku Leovčev (20) udarac po kojemu je lopta udarila u stativu, navijestili su da obrana Zagreba neće moći izdržati pritisak.

Dvaput je obrana Zagreba podlegla pritisku do odmora za dva klasična pogotka Bekima Balaja, što znači da se napadač Rijeke dvaput našao u pravom trenutku na pravom mjestu.

Prvo je Muić u 23. minuti katastrofalno pogriješio i na vrhu kaznenog prostora proigrao Balaja, koji je izašao pred Livakovića i pogodio mrežu - 0:1. U 32. minuti Tomasov je snažno uputio loptu prema Livakoviću, koji je odbio loptu taman po mjeri Balaja kojemu nije bilo teško zatresti mrežu - 1:2. Sve to skupa malo vrijedi kada Rijeka nepodnošljivo lako prima pogotke.

Dvije minute nakon prvog Balajeva pogotka, Gabrijel Boban na lijevoj strani oslobodio se Samardžića i s 22 metra uputio precizno loptu u bliži Slugin kut. Zakasnio je vratar Rijeke u reakciji, Zagreb je prvi put izjednačio - 1:1.

Dvije minute nakon drugoga Balajeva pogotka dogodila se najljepša akcija u prvom dijelu. Izmjena lopte Medića i Krovinovića ispred zadnje linije riječke obrane, Krovinovićevo dubinsko proigravanje prema Gabrijelu Bobanu, koji je izmaknuo pažnji Mitroviću i Tomečaku, napadač Zagreba izašao je pred Slugu i staloženo zatresao mrežu - 2:2.

Kada se osjetno slabija momčad dvaput tako lako rezultatski vrati u utakmicu, normalno je da nestabilna momčad poput riječke počne gubiti ritam. Do odmora Zagreb je uspostavio ravnotežu, djelomično i zahvaljujući dvjema izmjenama na najslabijim pozicijama.

Rijeka u drugom ni približno nije igrala konstruktivno kao u prvom dijelu, izostala je očekivana reakcija. Tek je u 59. minuti zamirisalo na pogodak ispred Livakovića. Tomasov je slijeva ubacio na drugu vratnicu, Sharbini uklizao i loptu iz mrtvog kuta poslao u vratnicu uz koju je stajao Livaković.

A onda se iz većeg posjeda Rijeke dogodio pogodak Zagreba,  onakav kakav se mogao očekivati s obzirom na igru riječke obrane.

U 73. minuti Krovinović je loptu na tridesetak metara od Sluge primio u nogohvatu četvorice igrača Rijeke, prošao je Radoševića i Leovca, razmaknuli su se riječki stoperi, Krovinović je neometano izašao na rub kaznenog prostora i zatresao mrežu pokraj Sluge, koji je uspio dotaknuti loptu - 3:2.

Rijeka ipak nije potonula! U 77. minuti Tomasov je prošao desnom stranom, Bezjak je ostao sam na 9 metara i rezantnim udarcem zatresao mrežu - 3:3.

U 79. minuti Radošević je nepotrebno prekršajem za žuti karton zaustavio Gabrijela Bobana, vrlo dobri sudac Batinić pokazao je igraču Rijeke drugi žuti karton. Rijeka je s desetoricom igrača nastavila pritiskati, ali pravih prilika više nije bilo.

Momčad Zagreba zbijena oko svog kaznenog prostora dočekala je kraj utakmice i osvojila bod koji prije utakmice nije očekivala.