MAXtv Prva liga: Rijeka ponovo pobijedila Istru pogotkom Ivana Krstanovića

Nedjelja, 30. ožujka 2014. 20:53 Napisao/la  SC

Utakmica 28. kola: Istra 1961 - Rijeka 0:1. Rijeka opet preuzela drugo mjesto ispred Hajduka protiv kojega igra iduće nedjelje na Kantridi

MAXtv Prva liga - 28. kolo

ISTRA 1961 - RIJEKA  0:1

Stadion Aldo Drosina. Gledatelja: 2000

Sudac: Igor Križarić (Čakovec)

Strijelci: 0:1 Krstanović (39-11m)

Žuti kartoni: Knežević (16), Budicin (23), Jo (38), Bertoša (42), A. Kramarić (47), Lovrić (85)

Crveni karton: Čagalj (38, prekršaj)

ISTRA 1961: Lovrić 6, Čagalj 5, Vučko 6, Budicin 6, Pilipović 5,5, Blagojević 6,5, Obšivač 6, Horvat 5,5 (34 Radonjić 5,5), Yoon 5,5 (71 M. Kramarić -), Havojić 6, Jo 5,5 (42 Batarelo )

RIJEKA: Vargić 6,5, Tomečak 6, Knežević 6, Lešković 6, Bertoša 6, Brezovec 6,5, Moises 6, Jugović 5,5 (62 Kvržić -), Mujanović 5,5 (81 Alispahić -), A. Kramarić 6 (89 Zlomislić -), Krstanović 6,5

Nogometaši Rijeke ponovo su pobijedili Istru minimalnim rezultatom 1:0, ponovo je strijelac jedinog pogotka bio Ivan Krstanović. Ovog puta napadač Rijeke postigao je jedini pogodak iz kaznenog udarca kojim je Rijeka ponovo preuzela drugo mjesto ispred Hajduka protiv kojega igra iduće nedjelje na Kantridi.

Promijenili su treneri načine igre u odnosu na utakmicu Kupa u srijedu. Igor Pamić je počeo s trojicom stopera u zadnjoj liniji, Matjaž Kek s dvojicom napadača Kramarićem i Krstanovićem. Bez obzira na različite taktičke pristupe, namjere su bile iste: oba su trenera igrali na pobjedu, pa je utakmica bila zanimljiva od samog početka.

Već u 9. minuti Istra je propustila najbolju priliku na utakmici. Obšivač je proigrao Havojića iza Tomečakovih leđa, dotrčao je Havojić sam ispred Vargića i snažnim udarcem pokušao loptu zakucati u mrežu. Vragić je munjevitom reakcijom dotaknuo loptu dovoljno da ona udari u gredu i završi let natrag u polju.

Izmijenjivali su se napadi. Istra je formacijski bila predodređena tražiti prostor u kontrama. Rijeka je tražila prolaze kroz duže izmjene lopte, ali je najopasnija bila u trenucima kada bi se Istra  otvorila.

U 29. minuti na visoko upućenu loptu u polukontri u zadnjoj liniji skočili su Krstanović i Čagalj. Jasno da je razlika u visini prevelika da Krstanović ne bi glavom loptu skrenu natrčalom Mujanoviću, koji je sam krenuo prema Lovriću. U odsutnom trenutku Mujanović pod pritiskom Budicina nije imao dovoljno koncentracije za precizan udarac.

U 32. minuti raspoloženi  Havojić sjajno je odradio pripremu akcije na kraju koje je Yoon ušao u kazneni prostor Rijeke, prošao Kneževića, ali je Bertoša bio dovoljno brz da uklizavanjem pravodobno uđe u udarac.

U 38. minuti dogodio se ključni trenutak. Jo je izgubio loptu pred kaznenim prostorom Rijeke, Vargić je dugom loptom uposlio Kramarića, koji je po sredini pobjegao središnjim braničima Istre. U trenutku kada se Kramarić spremao za udarac s leđa ga je rukama srušio Čagalj. Sudac Križarić pokazao je na bijelu točku, a Čagalj je dobio crveni karton.

U 39. minuti Krstanović je staloženo zatresao mrežu iz kaznenog udarca - 0:1.

U nastavku utakmice Istra je desetoricom igrača djelovala dosta aktivno, riječka se momčad nije mogla opustiti  dok je kroz posjed lopte kontrolirala rezultat. Lopta je uglavnom kružila oko kaznenog prostora domaćina, ali  bez ideje u završnici tako da vratar Lovrić nije imao posla.

Za Rijeku ne zvuči pohvalno da u razdoblju utakmice s igračem više nisu stvorili ni jednu priliku. Odnosno, jesu ako je prilika Kramarićev (88) udarac sa 16 metara. Za Istru pohvalno zvuči da su s igračem manje držali riječku momčad na sigurnoj udaljenosti od svojih vratiju i da su propustili realizirati jedinu izglednu priliku u drugom dijelu.

U 81. minuti Radonjić je na lijevoj strani prošao Tomečaka i Kneževića, otklonio Brezovca i onda sa 8 metara promašio vrata.