MAXtv PRVA LIGA

Rijeka sanirala posljedice poraza u Kupu

Subota, 09. travnja 2016. 20:53 Napisao/la  Igor Vranić

Utakmica 30. kola: Rijeka - Zagreb 3:0. Utakmicu protiv Zagreba kao da je naručila sanitetska služba s Rujevice

MAXtv Prva liga - 30. kolo

RIJEKA - ZAGREB 3:0

Stadion na Rujevici. Gledatelja: 3000

Sudac: Željko Frković (Gospić) 7

Strijelci: 1:0 Bradarić (19), 2:0 Bezjak (21), 3:0 Matei (51)

Žuti kartoni: Strasser (40), Maleš (49), Musa (65), Bezjak (68), Močinić (75), Šulc (86)

RIJEKA: Vargić 6,5, Ristovski 6,5, Mitrović 6, Samardžić 6, Zuta 6, Bradarić 6,5 (70 Brezovec -), Maleš 6, Gavranović 6 (58 Močinić 6), Matei 6,5 (82 Vešović -),  Tomasov 6,5, Bezjak 7

ZAGREB: Herceg 6, Šehić 5 (64 Musa -), Kovačić 5, Matić 5,   Ljubičić -  (32 Bevab 5), Strasser 5,5, Tešija 5, Mudražija 5, Stepčić 5,5, Šulc 5, G. Boban 5,5

Rijeka je uvjerljivo pobijedila (3:0) u utakmici tijekom koje je trebalo sanirati posljedice katastrofalnog poraza u polufinalu Kupa u Koprivnici. Utakmicu protiv Zagreba kao da je naručila sanitetska služba s Rujevice, momčad koja se davno oprostila od prve lige igrala je teraputski naivno.

Tragovi debakla u Kupu nestali su nakon dvadesetak minuta, koliko je  momčadi Zagreba trebalo da se ohrabri i izađe duboko na polovicu Rijeke. Tipična pogreška taktički neobrađene momčadi odmah je  kažnjena!

U 19. minuti Tomasov je krenuo loptom sa svoje polovice, proigrao u brzoj kontri Bezjaka. Slovenski napadač zdesna je odigrao Bradariću, koji je do kraja istrčao kontru i izašao sam pred Hercega, koji nije imao šansi - 1:0.

Dvije minute kasnije Bezjak je iskoristio  Kovačićevu lošu procjenu nakon što je Ristovski ubacio dugačku, okomitu loptu. Bezjak se iskrao pažnji braniča Zagreba, pravodobno utrčao i prizemnim udarcem zdesna pogodio suprotni kut - 2:0.

Iako riječka momčad ne izgleda harmonično u protoku lopte između linija,  razlika u kvaliteti došla je do izražaja. Gavranović (28) i Tomasov (31) propustili su dvije najbolje prilike za povećanje rezultata.

U 43. minuti Mudražija je neočekivano mogao zakomplicirati domaćinu život. Šulc je ispao asistent iako nije imao namjeru odigrati nego udariti po lopti koju je Mudražija primio pokraj Samardžića, izašao pred Vargića, koji je bio pravodoban u jedinoj intervenciji u prvom dijelu.

U 51. minuti Ristovski je proigrao Bezjaka, koji je zdesna ponovo idealno ubacio, a Matei iz blizine loptu skrenuo u mrežu - 3:0.

Mogao se rezultat promijeniti, najbolju priliku za domaćine propustio je Tomasov (54) koji je sam trčao prema Hercegu, kada je odlučio postići pogodak s poludistance i promašio.

I gosti su dvaput mogli postići pogodak (Stepčić 54, Musa 68) tijekom drugoga poluvremena, kada se igralo opuštenije i slobodnije nego u prvom dijelu. Svima je sve bilo jasno već do odmora!

Armada je sat vremena šutjela u znak revolta zbog viđenog u utakmici u Koprivnici. Nakon sat vremena navijači su se vratili u igru i pozdravili pobjedu.

Kakva god bila, važna je zbog  pozitivnog ozračja u riječkoj svlačionici.