MAXtv PRVA LIGA

Rijeka pobijedila u zadnjoj utakmici na Kantridi

Ponedjeljak, 01. prosinca 2014. 19:52 Napisao  I. V.

Utakmica 17. kola: Rijeka - Osijek 2:1. Samardžić i Moises strijelci za domaćina

MAXtv Prva liga - 17. kolo

RIJEKA - OSIJEK 2:1

Stadion na Kantridi. Gledatelja 3500

Sudac: Duje Strukan (Split) 5,5

Strijelci: 1:0 Samardžić (12), 2:0 Moises (62), 2:1 Jonjić (73)

Žuti kartoni: Glavaš (47), Samardžić (72), Močinić (78), Šorša (86)

RIJEKA: Vargić 5,5, Tomečak 6, Mitrović 6, Samardžić 6,5, Leovac 6, Jajalo 5,5, Močinić 6,5, Jugović 6, Kvržić 6, Kramarić 6 (90 Lešković -), Krstanović 5,5 (53 Moises 7, 83 Vešović -)

OSIJEK: Mikulić 6, Škorić 5,5, Jonjić 6, Pranjić 6, Pavić 5 (46 Matas 6), Špehar 5,5, Jamak 6, Šorša 6, Glavaš 6,  Perošević 5,5 (73 J. Barišić -), Mešanović 5 (83 Baraban -)

Nogometaši Rijeke oprostili su se pobjedom od svojih navijača, u zadnjoj utakmici na Kantridi ove polusezone pobijedili su Osijek rezultatom 2:1.

Iako je cijeli ponedjeljak nemilice kišilo, sudac, delegat i kapetani momčadi odlučili su se predvečer baviti nečim što je na riječkom oproštaju od polusezone trebalo sličiti na nadigravanje loptom po pravilima koje određuju meteorolozi. Hladno i vjetrovito vrijeme upriličilo je zimski ambijent i slabu posjetu.  U takvim uvjetima jedino je bilo sigurno da će igrači trčati.

Već u 12. minuti Rijeka je povela, Samardžić je glavom zakucao loptu iz blizine nakon Jajalova ubačaja iz prekida  - 1:0. Dok se Armada verbalno obračunala s Mamićem, Šukerom i HNS-om poznatim sloganima, na  terenu se događalo dosta toga zanimljivog. Osječani od 12. minute više nisu imali što braniti, pa se bržoj i agresivnijoj riječkoj momčadi otvaralo dosta slobodnog prostora.

U 18. minuti Močinić je poslao loptu visoko preko okvira iz relativno dobre pozicije za otvoreni udarac s 10 metara iskosa.  U 24. minuti Kramarić je s 22 metra ljevicom poslao loptu u gredu. U 26. minuti Kramarić je primio loptu na lijevoj strani kaznenog prostora, lažnjakom polegao Jonjića, ali mu je lopta pobjegla po skliskom terenu.

U 31. minuti Krstanović je uklizao i iz blizine loptu skrenuo u vratnicu, Tomečakovo proigravanje lako je moglo  završiti pogotkom da Krstanović nema problema sa samopouzdanjem.

I Osječani su nekoliko puta povezano dotrčali do riječkog kaznenog prostora i natjerali domaću obranu na oprez.  Da u 22. minuti Šorša nije pobjegao Mitroviću, ne bi izravno zaprijetili.

U 47. minuti Glavaš je snažno uputio loptu s 15 metara, lopta je pogodila Mitrovića u ruku, sudac je odmahnuo rukom i zamahnuo žutim kartonom zbog Glavaševa prigovora. Mogao je sudac mahnuti i prema bijeloj točki.

Krenuli su Osječani odlučnije u nastavak utakmice, Pranjić (51) i Perošević (63, 59) našli su se izglednim pozicijama u kaznenom prostoru domaćina. Svi pokušaji završili su u pravodobnom bloku.

U 53. minuti u igru je ušao Moises, koji je vrlo brzo potvrdio dobru formu. U 58. minuti po  njegovu udarcu lopta je završila u Mikulićevu naručju, u 62. minuti po njegovu udarcu Rijeka je povećala vodstvo.

Prošao je rastrčani Močinić desnom stranom, lopta je na suprotnoj strani stigla do Moisesa, koji se u zadnjem razdoblju sezone uvijek u pravom trenutku nađe na pravom mjestu   - 2:0.

Razdoblje dominacije Rijeke završilo je u 73. minuti, kada je Jamak ubacio iz prekida, Vargić nespretno loptom pogodio Jonjića, koji je postao radosni strijelac, a da toga nije bio ni svjestan - 2:1.

Pogodak je ohrabrio goste, koji su po raskvašenom travnjaku uspostavili trkačku ravnotežu. U 78. minuti dobili su još veći poticaj, kada je Jajalo promašio priliku utakmice. Kramarić je pripremio poziciju za otvoreni udarac s 10 metara, Jajalo je promašio vrata na kojima je stajao samo Mikulić.

Nije baš Rijeka ugodno provela zadnje minute, u 83. minuti Josip Barišić je udarcem glavom loptu poslao uz samu vratnicu. Imali su  Osječani dovoljno snage i znanja stisnuti riječku momčad, koja je pobjedu ostvarila teže od očekivanog.