MAXtv PRVA LIGA

Rijeka pobijedila pogocima u nastavku utakmice

Subota, 17. listopada 2015. 20:54 Napisao/la  SC

Utakmica 9. kola: Lokomotiva - Rijeka 1:2. Rijeka je većim dijelom utakmice dominirala

MAXtv Prva HNL – 9. Kolo

LOKOMOTIVA – RIJEKA 1:2

Stadion u Kranjčevićevoj. Gledatelja 800

Sudac: Damir Batinić (Osijek)

Strijelci: 1:0 Perić (23), 1:1 Maleš (48), 1:2 Lešković (71)

Žuti kartoni: Fiolić, Barišić, Prenga (Lokomotiva)

LOKOMOTIVA: Zelenika, Bartolec (74 Prenga) , Perić, Mrčela, Barišić, Leko, Fiolić, Bručić, Pamić, Doležal (77 Ćorić), Marić (59 Puljić)

RIJEKA: Vargić, Ristovski, Samardžić, Lešković, Zuta, Maleš, Radošević, Močinić, Jugović (46 Balaj), Tomasov (90 Moises), Bezjak (84 Vešović)

Nogometaši Rijeke pobijedili su Lokomotivu u Kranjčevićevoj, zaslužena pobjeda ostvarena je u utakmici koja je bila zanimljiva za gledatelje. Rijeka je većim dijelom utakmice dominirala i stvarala pritisak, koji je nagrađen pogocima u drugom dijelu.

Riječka momčad odmah se nametnula kroz posjed lopte, u prvih petnaestak minuta momčad Matjaža Keka skrenula je Lokomotivu na sporedni kolosijek. Zbili su se domaći igrači na svojoj polovici i čekali da splasne početni entuzijazam gostiju.

U 6. minuti zaprijetio je Radošević udarcem iz daljine, Zelenika je uspio uhvatiti loptu.

U 9. minuti prva prilika za Rijeku, sve je sam učinio Zuta. Presjekao je dodavanje na svojoj polovici, pretrčao po lijevoj strani sve domaće igrače koji su mu se našli na putu, istrčao pred Zeleniku na lijevoj strani, naciljao i promašio suprotni kut.

U 10. minuti Doležalov udarac sa 17 metara bio je bezopasan, ali su organizirani prelasci domaće momčadi na polovicu Rijeke počeli izgledati sve opasnije. Kroz nekoliko brzih transfromacija pokazali su igrači Lokomotive da znaju koristiti slobodan prostor.

U 23. minuti zastala je postavljena riječka obrana. Ubacio je Pamić zdesna, Perić je neometano na pet metara podmetnuo nogu i zakucao loptu u mrežu nemoćnog Vargića, koji je desetak sekundi ranije obranio težak udarac iz blizine – 1:0.

Nakon pogotka uslijedila je pozitivna riječka reakcija. Dignula je Rijeka ritam trke i agresivnost, igrači Lokomotive gubili su duele na sredini terena, ali su postojano držali raspored u zadnjoj liniji sve do 35. minuti, kada je cijela domaća obrana ispala iz igre.

Tomasov je na kraju povezane riječke akcije proigrao Močinića na lijevoj strani, riječki veznjak elegantno je gađao suprotni kut i pogodio okvir vratiju. Bila je to najbolja riječka akcija i prilika do odmora.

Drugi dio počeo je kao po narudžbi momčadi Rijeke. U 48. minuti Maleš je snažnim i preciznim udarcem s 27 metara efektno pogodio desni kut – 1:1.

Balajevim ulaskom riječki napad dobio je snažniji poticaj u doslovnom smislu, albanski reprezentativac prebacio je težište riječkih napada nekoliko metara dublje na lijevoj strani domaće obrane.

Rijeka je u drugom dijelu još više podignula razinu agresivnosti, Lokomotiva nije mogla pratiti nametnuti intezitet, lopta je stalno kolala na pristojnoj udaljenosti od Zelenike.

Prijetnje su dolazile izvana, pokušali su Močinić (55) i Tomasov (62) pogoditi kao Maleš, ali je Zelenika oba puta bio pravodoban.

U 71. minuti trud se isplatio. Radošević je ubacio dubinsku loptu, Lešković je utrčao među stopere Lokomotive i glavom skrenuo loptu, koja je neuhvatljivo preletjela Zeleniku – 1:2.

Nakon primljenog pogotka Lokomotiva je pronašla dovoljno goriva da bi uspostavila ravnotežu. Počelo se igrati za pogodak više kojemu je Lokomotiva dvaput bila vrlo blizu.

U 74. Doležal je izmaknuo pažnji riječke obrane i u otvorenoj poziciji za udarac s ruba kaznenog prostora loptu poslao u Vargića.

U 81. minuti Puljić nije iskoristio najbolju priliku domaćina na utakmici. Bručić je ubacio slijeva, Puljić je ostao sam pred Vargićem i traljavo loptu zahvatio glavom.

U završnici utakmice Rijeka nije znala kazniti otvoreniji pristup domaćina, nije ni stvorila prilike na širokom prostoru. Tek je Tomasov u 87. minuti mogao kazniti domaćina.