Nedjelja, 13. rujna 2015. 20:55 Napisao/la  SC

Utakmica 9. kola: Istra 1961 - Rijeka 0:1

Strijelac: 0:1 Bezjak (9)

Žuti kartoni:  Žižić (10), Močinić (29), Lešković (35), Mišić (42), Maleš (57), Bouhna (64), Radošević (89)

ISTRA 1961: Iveša 6, Mišić 5, Žižić 5,5, Ojdanić 5,5,  Tomić 5,5, Đurić 5, Grković 5,5, Zolotić 5 (62 Repić 5), Bouhna 5,5 (79 Pavlović -), Heister 5, Kasalica 5

RIJEKA: Vargić -, Ristovski 6, Mitrović 6, Lešković 6,5, Bertoša 6 (49 Vešović ), Maleš 6,5, Radošević 6, Močinić 6,5, Tomasov 6,5, Bezjak 6 (88 Roshi -), Balaj 5,5

Nogometaši Rijeke pobijedili su Istru u klasičnoj demonstraciji sile na pulskom stadionu. Rijeka petu utakmicu zaredom nije primila pogodak, što je glavna karakteristika stabilnih momčadi.

Ako je trener Istre Igor Pamić prije utakmice možda pomišljao igrati ravnopravno protiv Rijeke, nakon desetak minuta morao je drugačije promišljati utakmicu. Točnije, morao je nešto mijenjati u igri već nakon devet minuta!

U 9. minuti Močinić je sjajnom dubinskom loptom izbacio po lijevoj strani Tomasova, ostala je pulska obrana prvi put u raskoraku. Tomasov je ušao u kazneni prostor, odigrao prizmeno za Bezjaka, koji je  u ravni prve vratnice skrenuo loptu u uklizalog Ivešu, lopta se od pulskog vratara odbila u Bezjaka i odskakutala u mrežu - 0:1.

U zadnjem razdoblju Rijeka ne igra nogomet zbog kojega se hrli na stadione,  nije protok lopte u Kekovoj momčadi mamac za publiku, ali je količina agresivnosti i moći impresivna prema kriterijima HNL-a. Toliko impresivna da u pulskoj momčadi u prvom dijelu utakmice nije bilo igrača, koji je bio u stanju loptu zadržati dvije sekunde...

Održavala je riječka momčad vodstvo organiziranim pritiskom na igrača s loptom, Istra u prvom dijelu ni jednom nije prešla organizirano preko centra, a svaki je individualni pokušaj unaprijed bio osuđen na izgubljenu loptu. Igrači Rijeke lakoćom su dobivali duele i koristili svaki zastoj pulske obrane u međuprostoru.

Triput je pulska obrana ostala stajati previsoko. Prvi put je je primila pogodak, drugi put je Žižić (10) morao rukama uloviti Tomasova, treći put  je Močinić proigrao Tomasova, koji je u 29. minuti nepreciznim udarcem s 14 metara propustio realizirati jedinu izglednu riječku priliku do odmora.

U drugom dijelu gledatelji nisu imali više što vidjeti! Čim su igrači Rijeke fizički pali i smanjili dozu agresivnosti, počela je dosadna uranilovka.

Uspostavili su igrači Istre donekle ravnotežu u duelima, nešto lakše osvajali loptu nego u prvom dijelu, ali ni jedna, ni druga momčad u posjedu lopte nisu pokazale ama baš ništa konstruktivnog.

Rijeka je u drugom dijelu izravno zaprijetila samo iz slobodnog udarca (Radošević, 71) s 30 metara,  Močinić (77) nije bio precizan sa 17 metara.

Nogometaši Istre tijekom cijele utakmice nisu uputili ni jedan udarac u okvir vratiju Rijeke, što domaćega trenera mora zabrinuti isto kao i povici s tribina: Pamiću, odlazi!