Subota, 18. travnja 2015. 18:58 Napisao/la  Ivan Jelić

Strijelci: 1:0 Tudor (44), 1:1 Tomečak (80), 1:2 Vešović (82)

Žuti kartoni: Gotal (2), Milović Gurbanov (90+2)

HAJDUK: Grbić 5, Mikanović 5,5, Milović 5, Nižić 5,5, Jozinović 5, Juranović 6, Caktaš 5,5, Tudor 6,5 (61 Bašić 6), Vlašić 6, Gotal 5,5 (71 Gurbanov -), Milevskyi 5,5 (86 Maglica)

RIJEKA: Vargić 7, Tomečak 7, Samardžić 6, Mitrović 5,5, Leovac 6, Radošević 6 (70 Vešović -), Bradarić 6, Mišić 5,5 (54 Tomasov 6), Sharbini 5,5, Jugović 5,5, Ivančić 5 (54 Močinić 6)

Nogometaši Rijeke pobijedili su Hajduk preokretom u samoj završnici utakmice. U samo dvije minute Rijeka je postignula dva pogotka i osvojila tri boda u jednoj od najslabijih utakmica koju je odigrala na Poljudu zadnjih nekoliko sezona.

U 80. minuti Rijeka je izjednačila na tipičan način, ulaskom braniča iz drugoga plana. Tomečak se iskrao pažnji domaće obrane, primio loptu sam ispred Grbića i mirno zatresao mrežu - 1:1.

Dvije minute kasnije Bradarić je po desnom boku izbacio Tomečaka, koji je sjajnim prizmenim ubačajem loptu poslao na suprotnu vratnicu gdje je dotrčao također branič po vokaciji Vešović i zakucao loptu u mrežu - 1:2. Prema prikazanom u 80 prethodnih minuta ama baš ništa nije slutilo pobjedu Rijeke.

Goran Vučević nije dočekan radosno na tribinama, gromoglasni zvižduci na praznom Poljudu dočekali su novog trenera Hajduka. Navijačima Hajduka ionako nitko i ništa nije po volji, Vučeviću ništa neće značiti što je Hajduk većim dijelom utakmice ostavio vrlo dobar dojam.

Rijeka je utakmicu počela s hipotekom momčadi, koja u zadnjih deset utakmica nije poražena od Hajduka. Trener Matjaž Kek jedinu neočekivanu promjenu obavio je u zadnjem redu obrane, umjesto Leškovića stopera je igrao Samardžić.

Prema obostranoj agresivosti i količini trčanja utakmica je od prve minute zavrijedila dužno poštovanje. Prema kvaliteti obje se momčadi nisu imale čime pohvaliti u pokušajima da pronađu nekakav smisao igre. Na objema stranama nije bilo dovoljno kvalitetnog igrača, koji bi mogao stvoriti višak u igri "jedan na jedan", pa se utakmica svela na borbu za tzv. ničije lopte kakvih je bilo napretek.

Rijeka se na početku postavila vrlo autoritativno kao što dolikuje boljoj momčadi. Ništa nije remetilo ravnotežu odnosa u prvih dvadesetak minuta tijekom kojih nije bilo ozbiljnog pokušaja. Međutim, kako je vrijeme odmicalo Hajduk je počeo dizati intezitet u duelima i ritam trčanja, riječka momčad počela je gubiti duele i raspored u obrani.

U 25. minuti Tudor je prvi put osvanuo sam ispred Vargića, ali isuviše iskosa na desnoj strani da vratar Rijeke ne bi uspio zatvoriti prilaze vratima.

U 30. minuti Mitrović je neobjašnjivo zastao u poziciji zadnjeg čovjeka, mladi Tudor uzeo je loptu ispred riječkog stopera, izbjegao Vargiću i slijeva promašio prazna vrata u najboljoj prilici do odmora.

Vrijeme je postalo saveznik momčadi Hajduka, koja je fizički rasla kako se približavao odmor. Riječki igrači sve su teže uspostavljali protok lopte i sve lakše ispadali iz igre. Na kraju se dogodilo neizbježno u situacijama koje zorno iskazuju odnos prema igri. Hajduk je pogodak postigao iz prekida.

U 43. minuti nakon ubačaja iz kuta Caktaš je bez skoka glavom loptu skrenuo u vratnicu. U 44. minuti nakon ponovnog udarca iz kuta riječka obrana smušeno je reagirala, lopta se od Leovca odbila u vratnicu pa na peterac, gdje je najbliži bio Tudor. Mladi igrač Hajduka u padu je glavom loptu poslao u mrežu kraj ukopane riječke obrane - 1:0

Drugi dio utakmice počeo je tako da je u 54. minuti Matjaž Kek reagirao dvjema izmjenama: ušli su Tomasov i Močinić, a izašli formacijski dvojica središnja napadača, Ivančić i Mišić.

U prvih petnaestak minuta domaća se momčad povukla u obrambeni blok na tridesetak metara i prepustila loptu igračima Rijeke, koji su bezidejno pokušavali pronaći prolaz prema Grbiću. Nije išlo ni u rijetkim situacijama, koje su obećavale. Razlog je jednostavan: Rijeka u napadu nema pojedinačnu kvalitetu koja može povući momčad.

Kada se riječka momčad potrošila u jalovim pokušajima, momčad Hajduka ponovo je počela prijetiti kao u prvom dijelu. U 73. minuti malonogometnom akcijom Milevskyi je ostao sam na 6 metara, otvorio varkom tijela poziciju za udarac, Vargić je pravodobno ušao u udarac i održao Rijeku u utakmici.

U 75. minuti Vlašić je s ruba kaznenog prostora zamalo promašio vrata i to je bilo sve što se tiče Hajduka za kojega je utakmica završila deset minuta prije isteka 90. minute.