Subota, 27. kolovoza 2016. 22:45 Napisao/la  SC

Utakmica 7. kola: Rijeka - Slaven Belupo 2:0

Strijelci: 1:0 Matei (29), 2:0 Bezjak (58-11m)

Žuti kartoni: Musa (13), Jovičić (27), Ivanovski (69)

Crveni karton: Jovičić (43, drugi žuti karton)

RIJEKA: Prskalo -, Ristovski 7, Elez 6,5, Mitrović 6,5, Vešović - (9 Zuta 6), Maleš 6,5, Bradarić 6,5, Andrijašević 6 (64 Mišić -), Bezjak 6,5, Matei 7, Gavranović 6 (75 Gorgon -)

SLAVEN BELUPO: Marković 5,5, Purić, Musa 5, Štiglec 5, Jovičić 5, Katić 5, Barić 5 (78 Heder -), Christensen 5, Gregurina 5 (57 Helder), Ivanovski 5, Zakarić 5 (46 Burić)

Nogometaši Rijeke pobijedili su Slaven Belupo i nastavili utrku za prvo mjesto s Dinamom. Od prve minute riječka momčad nametnula je način igre kojemu momčadi poput Slavena Belupa ne mogu parirati.

Rijeka protivničke obrane na Rujevici probija snažnim i visokim pritiskom na igrača s loptom, agresivnost i snaga u duelima zaštitni su znak riječkog nogometa.

Matjažu Keku od uživanja u ljepoti važnije je uživanje u pobjedama!

U 29. minuti Florentin Matei pronašao je trenutak nahadnuća! Rumunjski internacionalac iz slobodnog udarca s 18 metara poslao je loptu preko "živog zida" u mrežu uz bližu vratnicu - 1:0.

U 9. minuti ozlijedio se Vešović, koji je utakmicu počeo na poziciji lijevog braniča. Ušao je Zuta!
Nije uspio pokušaj Matjaža Keka da pronađe novo rješenje na lijevom boku obrane.

Sjajno izvedeni slododni udarac donio je olakšanje Riječanima nakon pola sata snažnog pritiska u klasičnoj nogometnoj priči na Rujevici.

Momčad Slavena Belupa od prve minute stala je plitko u zoni udarca, pokušao je trener Željko Kopić zatvoriti sve prilaze i čekati eventualnu mogućnost da se s Rijekom obračuna kroz kontranapade. Tako je prošle sezone nekoliko puta ostvario pozitivan rezultat protiv Rijeke.

Ovoga puta nije išlo! Ova momčad Slavena Belupa ni po čemu nije izgledala opasno u kratkim razdobljima posjeda lopta, riječka je momčad dominirala u svemu bitnom iako velika premoć u posjedu lopte (70 posto) nije valozirana kreativnom igrom u završnici.

Nedostajao je u Rijeke zadnji pas zbog čega je obrana Slavena Belupa do odmora jedini pogodak primila iz prekida. Nije bilo ni izrazitih šansi, najbolju je imao Gavranović (12), koji je bio prekratak nakon što je Bezjak skrenuo loptu glavom.

Dogodilo se nekoliko obećavajućih situacija, posebno na strani kojom je često prolazio Ristovski, ali je lopta svaki put u odsutnom trenutku zapela negdje u gužvi.

Obrana Slavena Belupa nekako je izdržala pritisak kojemu je u 43. minuti podlegao Jovičić. Neoprezno je Jovičić startao na Andrijaševića, sudac Burilo pokazao mu je drugi žuti i crveni karton.

Slaven Belupo morao je drugo poluvrijeme igrati s igračem manje, što je protiv Rijeke bila nemoguća misija.

U 57. minuti Matei je bio brži u startu na loptu od Muse, koji je ispružio nogu i ruku. Lopta je okrznula ruku, a Matei nogu prije nego što je pao... Nije baš jasno zbog čega je Burilo pokazao na bijelu točku...

Jasno je da Bezjak ove sezone ne griješi, slovenski reprezentativac mirno je pogodio mrežu iz kaznenog udarca - 2:0.

Dva pogotka i jedan igrač prednosti uvjetovali su pad ritma, nestalo je jakog riječkog pritiska, pa je utakmica ušla u manje zanimljivo razdoblje.

Jedino je zanimljivo bilo da je Gorgon od 75. minute prvi put zaigrao za Rijeku. U razdoblju kada je Rijeka prema običaju ove sezone neobjašnjivo počela padati, Gorgon se nije uspio dignuti iznad prosjeka.