MAXtv PRVA LIGA

Andrijašević i Gorgon strijelci protiv Lokomotive

Nedjelja, 30. listopada 2016. 17:00 Napisao/la  SC

Utakmica 14. kola: Rijeka - Lokomotiva 0:2.  Andrijašević pogotkom  usmjerio tok utakmice

MAXtv Prva liga - 14. kolo

LOKOMOTIVA - RIJEKA 0:2

Stadion u Kranjčevićevoj. Gledatelja 1000

Sudac: Igor Križarić (Čakovec) 7

Strijelci: 0:1 Andrijašević (63), 0:2 Gorgon (79)

Žuit kartoni: Capan, Majer (Lokomotiva)

LOKOMOTIVA: Zagorac 5,5, Majstorović 6, Kolinger 6, Rrahmani 6, Rožman 5,5 (73 Marić -), Majer 6, Capan 5,5, Ivanušec 5,5 (71 Halilović -), Doležal 5,5, Bočkaj 6, Grezda 6

RIJEKA: Prskalo 6,5, Ristovski 6 (86 Ćanađija -), Mitrović 6, Elez 6, Zuta 6,  Bradarić 6, Mišić 6,5, Andrijašević 6,5, Vešović 6, Gorgon 6, Gavranović 6 (75 Maleš -)

Nogometaši Rijeke nastavili (2:0) su niz pobjeda u utakmici protiv Lokomotive. Riječani su pobjedu ostvarili dvama pogocima iz prekida u drugom dijelu zanimljive utakmice u kojoj je najbolji akter ipak bio sudac.

Rijeka se odmah  nametnula u svom stilu, visoki presing i vrlo čvrsti blok natjerali su momčad Lokomotive na uzmak.

Budući da riječka momčad ove sezone iskazuje zavidnu moć u objema smjerovima, pokušaji transfromacije domaće momčadi bili su prespori da bi visoko postavljena riječka obrana imala problema s pokrivanjem (među)prostora.

Uglavnom, prvih pola sata igrala se klasična utakmica Rijeke na postavljenu obranu domaćina, koja je stenjala pod pritiskom pretežito s desne strane riječkog napada.

Nije Rijeka stvorila izrazitu priliku iako je opasno ulazila u završnice s viškom igrača, nedostajao je potez odluke.

Udarci Gorgona (17), Vešovića (18), Andrijaševića (26) ne spadaju u kategoriju izrađenih prilika iako su pozicije bile izgledne

U prvih pola sata Lokomotiva je dvaput bila opasna: Kolinger u 16. minuti pokušao je udarcem glavom, Bočkaj (28) je udarcem slijeva iz zatvorene pozicije Prskala natjerao na rutinsku reakciju.

A onda je riječka momčad prvi put ove sezone fizički pala u ranom razdoblju jedne utakmice.

Zadnjih petnaestak minuta prvoga dijela utakmice obilježila je dominacija domaće momčadi po čemu je Lokomotiva postala posebna u HNL-u.

Nestalo je agresivnosti u riječkom bloku, igrači Lokomotive počeli su dobivati duele što znači da su stekli prevlast u posjedu lopte.

Ne samo prevlast nego i mogućnost da kroz kontinuirani napad ugroze Prskala.

U 38. minuti Bočkaj je ubacio slijeva, Doležal uklizao u ravni prve vratnice i loptu skrenuo u bližu vratnicu. Bila je to najbolja prilika u prvom dijelu utakmice!

U drugom dijelu utakmice Rijeka nije stvorila ni jednu izrazitu priliku iako je postignula dva pogotka iz prekida.

Lokomotiva se povukla u zonu udarca, prepustila je domaća momčad gostima loptu koja je pretežito kolala kroz zadnje riječke linije.

Nisu riječki igrači u završnici iskazivali agresivnost i odlučnost s početka utakmice, utakmica je dvadesetak minuta izgledala kao šahovska partija na remi.

A onda se u 63. minuti pojavio Franko Andrijašević.

Mišić je ubacio iz kuta, Andrijašević se otrgnuo Ivanušecu, utrčao na prvu vratnicu i efektnim volej-udarcem sa 7 metara loptu zakucao u mrežu uz bližu vratnicu - 0:1.

Pogodak nogom nakon ubačaja iz kuta u ravni prve vratnice dovoljno govori o rekaciji obrane domaćina!

Lokomotiva se morala otvoriti, trener Tomislav Ivković promijenio je igrače i način igre, ali je najbolju priliku za izjednačenje domaća momčad propustila nakon prekida.

U 72. minuti ubacio je Bočkaj, riječka obrana zaboravila je Majera na daljnjoj vratnici.

Mladi napadač Lokomotive nije dobro primio loptu u noge, što je iskoristio Prskalo i hrabrim uklizavanjem uhvatio loptu.

Kazna je stigla u 79. minuti, opet iz prekida.

Mišić je ubacio okomito s poludistance, Gorgon je osjetio novi trenutak nepažnje domaće obrane, pravodobno je ušao u kazneni prostor i glavom loptu poslao u mrežu pokraj vratara Zagorca - 0:2.

Tek su tada Riječani mogli odahnuti iako je  zadnjih desetak minuta obrana opet iskazala slabost.

U 88. minuti Kolinger je ubacio između riječkih stopera, Doležal je sam primio loptu na vrhu kaznenog prostora, zaobišao Prskala i promašio prazna vrata.