MAXtv Prva liga: Rijeka nakon sjajnog poluvremena jedva spasila bod s igračem manje

Nedjelja, 27. travnja 2014. 20:52 Napisao/la  SC

Utakmica 30. kola: Split - Rijeka 2:2. Nogometaši Rijeke očitali su u prvom dijelu nogometnu lekciju splitskoj momčadi da bi u nastavku neobjašnjivo pali

MAXtv Prva liga - 30. kolo

SPLIT - RIJEKA 2:2

Igralište Park mladeži. Gledatelja: 1500

Sudac: Zlatko Simčić (Koprivnica) 7

Strijelci: 0:1 Krstanović (20), 0:2 Kramarić (34), 1:2 Erceg (50), 2:2 Bilić (59)

Žuti kartoni: Bilić, Kvesić, Erceg (Split) Brezovec, Mitrović, Krstanović (Rijeka)

Crveni karton: Mitrović (57, drugi žuti karton)

SPLIT: Zagorac 6, Ibriks 6, Vrgoč 6, Vidović 6, Glumac 6,5, Glavina 5 (46 Bilić 7), Erceg 6,5, Radotić 6, Kvesić 6,5 (81 Baraban -), Mršić 5 (46 Vojnović 6,5), Roce 6

RIJEKA: Vargić 6,5, Tomečak 6,5, Mitrović 5, Lešković 6, Leovac 6, Močinić 6, Brezovec 6,5, Jugović 6 (90+2 Moises -), Kvržić 5,5 (66 Mujanović -), Kramarić 6 (60 Bertoša -), Krstanović 6,5

Nogometaši Splita i Rijeke podijelili su bodove u uzbudljivoj utakmici, koja je bila neizvjesna do samoga kraja. Rijeka je odigrača sjajno prvo poluvrijeme, steklaprednost od dva pogotka, da bi u drugom dijelu jedva spasila bod igrajući pola sata s igračem manje.

Nakon najslabijeg izdanja ove sezone u Osijeku, u prvom dijelu utakmice u Splitu uslijedilo je jedno od najboljih izdanja Rijeke na gostovanjima u ovom prvenstvu. Nogometaši Rijeke očitali su nogometnu lekciju splitskoj momčadi, koja se nada plasmanu Europsku ligu. Taktički i trkački nadmoćnija riječka momčad postignula je dva pogotka i ostavila dojam da je bolja za barem još dva pogotka.

U 20. minuti Tomečak je neprestno zahvatio loptu, koju je Krstanović glavom skrenuo u mrežu pokraj Zagorca - 0:1. U 34. minuti sijevnula je kontra 4 prema 2, na kraju je Kvržić položio loptu za Kramarića, kojemu je u blok ušao Vidović. Lopta je odskočila i preskočila Zagorca - 0:2.

Pogoci su postignuti u situacijama, kada je  splitska obrana nesmotreno reagirala, ali Splićani nisu imali pravo žaliti za povoljnijim rezultatom. Tijekom cijeloga poluvremena jednom (44) su Vargiću zaprijetili iz prekida i cijelo vrijeme strahovali da Zagorec ne primi još neki pogodak.

U drugom dijelu domaćini su odmah promijenili momčad, ušli su iskusni Bilić i Vojnović, i način igre. Rijeka je neobjašnjivo pala, posebice u koncentraciji. Već nakon pet minuta Splićani su smanjili zaostatak. Vojnović je iz prekida proigrao Kvesića na desnoj strani, na prizmeni ubačaj najbolje je reagirao Erceg, koji je u padu skrenuo loptu u mrežu - 1:2. Moglo bi se reći da je Rijeka primila karakterističan pogodak iz prekida.

U 57. minuti Mitrović je neoprezno prekršajem zaustavio Bilića i zaradio drugi žuti karton. Dogodilo se to na istom dijelu igrališta na kojemu Mitrović u 48. minuti zaradio prvi žuti karton za prekršaj na Biliću.

Matjaž Kek nije uspio ni reagirati prije nego što je Split izjednačio. U 59. minuti Kvesić je ubacio zdesna, Bilić je bio brži od Leškovića i iz okreta znalački odmjerenim udarcem svladao Vargića - 2:2.

Zatvorio je Kek igru nakon Bilićeva pogotka. Počela je klasična igra na jedna vrata s igračem više ili manje, zavisno od trenerskog kuta gledanja. S Kekova stanovišta nije trebalo biti prigovora budući da je riječki obrambeni blok dobro funkcionirao sve do zadnjih minuta.

Do kraja utakmice Split više nije stvorio ni jednu priliku do 89. minute, kada je Bilić propustio meč-loptu. Nakon ubačaja iz kuta Bilić je glavom poslao loptu pokraj vratiju. U 92. minuti Vargić je sačuvao bod nakon Barabanova udarca po kojemu se lopta od bloka odbila prema desnom kutu.

Indikativno, Split je prilike stvorio kada je na terenu opet bila uspostavljena ravnoteža, jer je ozlijeđeni Ibriks izašao, a domaći su izvršili sve promjene.