Nedjelja, 15. ožujka 2015. 18:46 Napisao  I. V.

Strijelci: 1:0 Balaj (27), 2:0 Hristov (30), 3:0 Leovac (36), 4:0 Hristov (56)

Žuti kartoni: Sharbini (30), Jurkić (35), Leovac (54), Mišić (70)

RIJEKA: Prskalo -, Tomečak 6,5, Mitrović 6,5, Lešković 6,5, Leovac 7 (80 Vešović -), Radošević 6,5, Bradarić 6,5 (60 Mišić ), Alex 7, Sharbin 6,5, Hristov 7,5 (69 Močinić -) Balaj 7

ZADAR: Matković 5, Ješe 5, Vejić 5, Ikić 5, Jurkić 5, Banović 5,5, Pušić 5,5, Mišić 5, Gabrić 5 (87 Pešić -), Mujan 5 (46 Čirjak 5), Terkeš 5 (65 Sarić -)

Nogometaši Rijeke nadmoćnom igrom pobijedili su Zadar rezultatom 4:0, osvojili tri boda nakon tri remija i poraza od Lokomotive i  nakon dužega razdoblja upriličili gledateljima vatromet na Kantridi.

Trener Rijeke Matjaž Kek prvi put u dvije sezone odlučio je igrati s dvije klasične špice (Balaj, Hristov) u početnom rasporedu 4-4-2. Alex i Sharbini u središnjici su otvarali i zatvarali bokove, što je iziskivalo nešto drugačije kretanje dvojice napadački orijentiranih braniča (Tomečak, Leovac) od igre kojih je mnogo toga ove sezone ovisilo.

Trener Zadra Igor Štimac posegnuo je za zatvorenom varijantom s trojicom stopera (Vejić, Ikić, Ješe), što je značilo da će gledatelji opet gledati riječke muke koje je nakon pola sata stalnog pritiska prikratio Bekim Balaj u trenucima kada ništa nije slutilo pogodak.

Zadarska obrana (Ješe) nije rezolutno reagirala u 27. minuti, lopta je došla do Balaja, koji je ne odveć jakim , ali preciznim udarcem s 22 metra loptu poslao u desni Matkovićev kut – 1:0. Tri minute kasnije Rijeka je iskoristila zbunjenost zadarske obrane.

U 30. minuti preveli su Riječani najljepšu akciju u prvom dijelu. Brza i točna izmjena lopte poremetila je raspored zadarske zadnje linije, na kraju je Alex po sredini kaznenog prostora malonogometno podvalio loptu za Hristova, koji je elegantno prebacio uklizalog Matkovića – 2:0.

Opustile su se nakon vodstva noge riječkih igrača, pogotovo Leovčeve. U 36. minuti Leovac je prekrasnim volejem loptu poslao iza Matkovićevih leđa – 3:0.

U nepunih deset minuta Rijeka je trima pogocima osigurala pobjedu. Zadar je pokazao da je pozitivan rezultat mogao ostvariti jedino ako Rijeka ne zabije pogodak, što znači da momčad Igora Štimca do odmora nije pokazala ništa konstruktivno.

U drugom dijelu Štimac je utakmicu učinio zabavnom navijačima Rijeke. Trener Zadra primaknuo je zadnju liniju bliže centru, otvorio se međuprostor za brzu transfromaciju i vratar Matković odmah se našao na streljani.

Balaj (49) nije precizno odigrao kada su trojica igrača Rijeke izašla pred Matkovića. Hristov (54) je promašio što ne bi smio kada izađe sam pred vratara, ali je zatim (56) pogodio mrežu atraktivnim udarcem u padu nakon lucidne Bradarićeve asistencije – 4:0.

Do kraja utakmice Rijeka više nije stvorila izgledne prilike, iako je nekoliko situacija izgledalo vrlo obećavajuće. Kako se utakmica približavala kraju padao je ritam i jenjavala želja za nadigravanjem s nemoćnim protivnikom.

Zadar tijekom cijele utakmice nije ni naslutio način na koji bi mogao ugroziti vrata Rijeke, a kamo li da je uputio udarac prema vratima.