Rijeka i S. Belupo odigrali bez pobjednika

Subota, 28. veljače 2015. 18:49 Napisao  I. V.

Utakmica 23. kola: Rijeka - Slaven Belupo 1:1

Strijelci: 0:1 Parlov (32), 1:1 Alex (33)

Žuti kartoni: Grgić (40), Gregurina (50), Brlek (86)

RIJEKA: Prskalo - , Tomečak 6, Samardžić 6, Mitrović 5,5, Leovac 6, Bradarić 6 (43 J. Mišić 6,5), Radošević 6, Alex 6, Jugović 5,5 (82 Tomasov -), Sharbini 6, Hristov 5,5 (53 Ivančić 5,5 )

SLAVEN BELUPO: Kardum 7, Purić 6, Fuštar 6,5, Grgić 6,5, Delić 6, Gregurina 6,5, Parlov 6 (64 Paracki -), Crepulja 6, Brlek 6, P. Mišić 6 (78 Ejupi -), Mirić 6,5 (85 Peričić -)

Nogometaši Rijeke i Slaven Belupa odigrali su utakmicu bez pobjednika. Momčad iz Koprivnice postignula je pogodak i osvojila bod u utakmici tijekom koje su do izražaja došle riječke slabosti u završnici.

Unatoč najavama da Balajev izostanak može poremetiti koncepciju igre s jednim klasičnim napadačem, trener Matjaž Kek ništa nije mijenjao u načinu igre. Umjesto Balaja od prve minute zaigrao je Histov, sve ostalo postalo je standardno u pristupu i nastupu već nakon nekoliko utakmica u nastavku sezone.

Ove sezone Rijeka postavljene obrane u pravilu pokušava probiti ulascima preko bokova, gdje višak stvaraju Tomečak i Leovac. Svi se protivnički treneri taktički isto spremaju uoči gostovanja na Kantridi s time da se u nastavku sezone gostima daleko lakše braniti, jer više nema pritiska u središnjici kao jesenas (Kramarić, Moises).

Rijeka je cijelo prvo poluvrijeme loptom kružila u zoni udarca, ali se pas-igrom prolaz kroz gustu obranu nije mogao ni nazrijeti. Prespora izmjena lopte i premalo kvalitetnih individualnih pokušaja u igri "jedan na jedan" učinili su riječku igru lako predvidljvom budući da Anas Sharbini nije bio osobito raspoložen za igru.

Alex (8), Leovac (10), Hristov (25) i Jugović (29) bili su u situacijama, koje su mogle završiti pogotkom spletom isforsiranih okolnosti. Rijeka u prvom dijelu nije stvorila ni jednu izrađenu priliku, a gosti su pogodak postignuli iz jedinog kontranapada.

U 32. minuti Petar Mišić je pobjegao riječkim stoperima, mirno ispred Prskala proigrao Parlova, koji je loptu lagano plasirao u praznu mrežu kao na treningu - 0:1!

Nepunu minutu kasnije Alex je s ruba kaznenog prostora rezantnim udarcem lijevom nogom elegantno loptu poslao u lijevi Kardumov kut – 1:1.

Nakon odmora za gostujuću obranu nije bilo odmora. Zbijena zona trenera Anta Čačića djelovala je vrlo organizirano budući da riječka momčad nije podignula agresivnost kao što je znao biti običaj nakon odmora. Sharbinijev (54) udarac i Kardumova obrana, udarac Josipa Mišića (73) po kojemu je lopta pogodila stativu bili su uvod najboljoj prilici na utakmici.

U 74. minuti Mirić je pobjegao Mitroviću od centra, proigrao u pravom trenutku Petra Mišića, koji je ostao sam ispred Prskala i promašio meč-loptu.

Počelo je teći vrijeme vratara Slavena Belupa Ivana Karduma, koji je obranio nekoliko zahtjevnih udaraca izvana i postao najbolji igrač gostiju. Međutim, sve to bili udarci na formirani obrambeni blok, što je Kardumu umnogome olakšalo procjenu uoči nekoliko atraktivnih intervencija.

Rijeka ni u drugom dijelu nije stvorila izrađenu priliku.