MAXtv PRVA LIGA

Rijeka i Slaven Belupo odigrali bez pogodaka

Nedjelja, 20. studenog 2016. 19:04 Napisao/la  SC

Utakmica 16. kola: Slaven Belupo - Rijeka 0:0. Andrijašević pocrvenio nakon utakmice

MAXtv Prva liga - 16. kolo

SLAVEN BELUPO - RIJEKA 0:0

Stadion  Koprvinici. Gledatelja 1500

Sudac: Andrej Burilo (Osijek) 6,5

Žuti kartoni: Purić (S. Belupo), Zuta, Maleš, Vešović (Rijeka)

Crveni karton: Andrijašević (nesportsko ponašanje nakon utakmice)

Isključenje: Mance (82, nesportsko ponašanje predstavnika Rijeke)

SLAVEN BELUPO: Blažević 6,5, Purić 6, Katić 6,5, Musa 6,5, Štiglec 6, Christensen 6, Burić 6, Bouadla 6 (90+2 Jovičić -), Savić 6 (78 Aliti -), Ivanovski 6, Heber 6,5 (90+1 Gregurina)

RIJEKA: Prskalo 7, Martić 6, Mitrović 6,5, Elez 6, Zuta 6, Maleš 6, Bradarić 6, Vešović 6,5, Andrijašević 6, Matei 5 (69 Ajayi -), Handžić 5 (57 Ćanađija 5,5)

Rijeka u Koprivnici nije uspjela iskoristiti Dinamov kiks protiv Istre, razmak na ljestvici ostaje isti.

Slaven Belupo i Rijeka odigrali su utakmicu bez pogodaka što je prema prikazanom realno.

Obje su momčadi propustile realizirati po jednu veliku priliku, ali je prema prikazanom Željko Kopić još jednom nadigrao Matjaža Keka utoliko koliko je momčad Slavena Belupa ukupno gledano izgledala bolje.

Čini se da su tri promjene u standardnom sastavu (Martić, Handžić, Matei) promijenile krvnu sliku riječke momčadi.

Trener Matjaž Kek zbog različitih razloga nije mogao računati na Ristovskog, Gorgona, Mišića i Gavranovića, što se u igri osjetilo više nego što se moglo očekivati.

Od početka se vidjelo da riječka momčad ne djeluje prepoznatljivo moćno i homogeno, posebice u pokrivanju (među)prostora između pojedinih linija.

Slaven Belupo krenuo je očekivano agresivno, ali je izostala isto takva reakcija gostiju, pa je tijekom početnoga pritiska vratar Prskalo triput morao poletjeti zrakom.

Savićev (7) i posebice Heberov (10) udarac dobro su protegnuli Prskala, koji je postao najzaposleniji igrač gostiju.

Kroz uravnoteženi posjed lopte tijekom prvoga dijela nisu se mogli nazrijeti načini igre obiju momčadi, domaća je momčad igrala puno brže u  završnici, posebice po lijevoj strani.

Rijeka u prvom dijelu praktično nije ušla u kazneni prostor domaćina, što se ove sezone nije dogodilo.

Jedinu priliku sam je sebi stvorio Vešović, koji je u 31. minuti snažno udario po lopti izvan kaznenog prostora, Blažević je odbio.

U 40. minuti Slaven Belupo stvorio je priliku kakvu ove sezone nije stvorila ni jedna protivnička momčad u HNL-u. Nepostavljena zadnja linija riječke obrane uhvaćena je raskoraku na brisanom prostoru!

Savić je prvo gurnuo loptu kroz noge Elezu,  zatim je gurnuo loptu vanjskom stranom kopačke Ivankovskom na desnoj strani kaznenog prostora, ispred domaćeg napadača stajao je samo Prskalo kada je lopta visoko odletjela preko gola!

U drugom dijelu pomaknula se riječka zadnja linija više prema središtu igrališta, tražio je Matjaž Kek prevagu kroz visoki pritisak.

Međutim, dobro posložena domaća momčad nije imala velikih problema kontrolirati spori protok lopte  riječke momčadi u kojoj je povremeno jedino Vešović uspijevao stvoriti višak u igri jedan na jedan.

Budući da trener Željko Kopić, isto kao i Matjaž Kek, najviše voli brzu transformaciju, riječka je obrana  nekoliko puta imala problema zaustaviti napade raspoloženog Hebera.

Budući da  domaći igrači više nisu bili goropadni u završnici kao u prvom dijelu,  utakmica je što se prilika tiče postala dosadna.

Od 57. minute Rijeka je počela igrati bez klasičnog napadača, umjesto neprimjetnog Handžića ušao je Ćanađija. Kek je na klupi imao samo jednog (Vizinger) napadača.

U 75. minuti dogodila se jedina riječka prilika, prema običaju sve je počelo na desnoj strani.

Andrijašević je zdesna precizno ubacio u sredinu, gdje je Ćanađija uklizao  i s pet metara loptu poslao preko vratiju!

Odmah je Kopić reagirao, Aliti je ušao da bi zatvorio desni bok.

U 82. minuti ponovo je Heberov bijeg izgledao opasno, Prskalo je pravodobno istrčao i definitivno postao najbolji igrač Rijeke u Koprivnici.

Tijekom utakmice igrači i klupa Rijeke prvi put ove sezone počeli su iskazivati novu slabost, očigledna nemoć pokušala se kompenzirati nervozom.

Tko zna koje po redu isključenje Ivana Mancea spada u riječki folklor i neće imati posljedica.

Međutim, Franko Andrijašević dobio je crveni karton na središtu igrališta nakon što je sudac Burilo odsvirao kraj utakmice.

Andrej Burilo u korektnoj utakmici ničim nije pokazao namjeru da želi naškoditi nogometu.