MAXtv PRVA LIGA

Rijeka i Osijek odigrali utakmicu bez pogodaka

Petak, 20. ožujka 2015. 19:54 Napisao/la  SC

Utakmica 26. kola: Osijek - Rijeka 0:0. Prema prikazanom obje su momčadi zasluženo osvojile "nulu"

MAXtv Prva liga - 26. kolo

OSIJEK - RIJEKA 0:0

Stadion Gradski vrt. Gledatelja: 2500

Sudac: Marijo Strahonja (Zaprešić) 6

Žuti karton: Jamak (37), Kurtović (61), B. Barišić (Osijek), Mitrović (83)

OSIJEK: Mikulić 6,5, Matas 6,5, Kurtović 6, Bralić 6, B. Barišić 6, Jamak 6, Laštro 6, Vojnović 5,5, Škorić 5, Perošević 5 (72 Glavaš -, 88 Vukobratović -), Aneff 5 (65 Mešanović -)

RIJEKA: Prskalo 6,5, Tomečak 6,5, Mitrović 6,5, Lešković 6,5, Leovac 6, Radošević 5,5, Bradarić 6, Alex 5,5 (90 Močinić -), Tomasov 5,5 (59 Vešović 5,5), Hristov 5 (68 Mišić -), Balaj 5

Nogometaši Rijeke i Osijeka odigrali su u Gradskom vrtu utakmicu bez pogodaka. Prema prikazanom obje su momčadi zasluženo osvojile "nulu"!

U utakmici koja prema sadržaju nije bila baš najbolja reklama za hrvatsku ligu, prvi put ove sezone u prvom poluvremenu momčad Rijeke bila je zaokupljena obranom. Razlog je jednostavan, osječki igrači djelovali su brže i agresivnije u duelima, osvojili su više tzv. ničijih lopti, uporno pritiskali  zadnju riječku liniju, ali do odmora nisu napravili ništa konkretno. Riječka momčad postojano je održavala raspored u bloku, pa su Osječani u nekoliko akcija samo naslutili da mogu biti opasni u završnici.

Budući da su  međusobno igrale momčad kluba koji se bori za ostanak i momčad  kluba koji posuđuje igrače Osijeku, trener Rijeke Matjaž Kek ne može biti zadovoljan načinom na koji su njegovi igrači ušli u utakmicu. Na ostalo ni jedan trener ne može previše utjecati.

Utakmica protiv Osijeka još je jednom pokazala da Rijeka u vrhu napada nema kvalitetu koja je potrebna za brzu i preciznu transformaciju u završnici. Ni to ne može biti isprika za tako izraženu  jalovost momčadi, koja trenutačno daje šestoricu A, dvojicu U-21 reprezentativca i za koju igra posuđeni igrač (Alex) Espanyola, koji je  igrao za Real Madrid.

Ako se u utakmici bez ozbiljnog udarca u okvir vratiju može govoriti o prilikama, u prvom dijelu Osijek nije imao ni jednu, a Rijeka je imala dvije prilike. Prvu u 5. minuti kada je  Mikulić pogriješio, Tomasov je ukrao loptu osječkom vrataru i onda se poskliznuo u odsutnom trenutku.

U 42. minuti Balaj je u središtu kaznenog prostora loše primio loptu u obećavajućoj poziciji, Bralić je bez problema otklonio opasnost. Ako je uopće bilo opasnosti!

Riječka momčad u drugom dijelu podignula je razinu trke i agresivnosti, posebice u prvoj liniji, pa su dvije prilike stvorene kao izravna posljedica čvrstoće u duelima. U 54. minuti Bradarić je pogodio vratnicu iz slobodnog udarca 22 metra nakon nepostojećeg prekršaja Bralića na Tomasovu.

U 57. minuti Alex nije iskoristio Mikulićevu zbunjenost nakon što je Hristov vratio loptu koja je prešla korner-liniju. Po Alexovu udarcu iz blizine put lopti zapriječio je Matas.

Osječka momčad u drugom dijelu fizički više nije mogla pritiskati zadnju riječku liniju, Rijeka je ostvarila nekoliko dužih razdoblja kontinuiranih napada bez završnice. Kreacija nije bila forte ni jednoj momčadi, obrane nisu imale problema u zatvaranju bezopasnih napadača.

Najbolju priliku u drugom dijelu nije iskoristio Mitrović, koji je u 86. minuti osvanuo sam ispred Mikulića nakon Bradarićeva ubačaja iz prekida. Lopta je ipak bila malo previsoka za bolji tehnički udarac  glavom, pa je  odletjela preko gola.