Nedjelja, 16. listopada 2016. 18:40 Napisao/la  Igor Vranić

Strijelci: 1:0 Andrijašević (37), 2:0 Gavranović (41), 3:0 Gorgon (60)

Žuti kartoni: Gorgon (Rijeka), Arsenić, Knežević, Vojnović, Pušić (Osijek)

Crveni karton: Arsenić (71,  dva žuta kartona)

RIJEKA: Prskalo - , Ristovski 7,5, Mitrović 6,5, Elez 6,5, Zuta 6,5, Bradarić 6,5, Mišić 6,5, Andrijašević 7, Gorgon 7 (79 Črnic -), Vešović 6,5 (82 Ćanađija -), Gavranović 7 (86 Matei -)

OSIJEK: Mikulić 5,5, Matas 5, Barać 5, Arsenić 5, Barišić 5, Mioč 5 (74 Lukić -), Vojnović 5,  Knežević 5 (46 Petrovikj 5), Grgić 5 (46 Pušić 5), Boban 5, Ejupi 5

Nogometaši Rijeke nastavili su niz pobjeda u utakmici protiv Osijeka, koja je najavljena kao sudar dvije trenutno najbolje hrvatske momčadi.

Tijekom utakmice Rijeka je autoritativno pokazala da je daleko bolja momčad od Osijeka nego što to ukazuje rezultat 3:0.

Jednostavno, Rijeka u ovom trenutku ima brže, jače i bolje igrače od Osijeka, a ostalo je djelokrug prepoznatljivog rada trenera Matjaža Keka.

Prije utakmice nije baš bilo jasno što je trener Zoran Zekić mislio kada je najavio da će Osijek na Rujevici igrati napadački.

Osječka momčad od prve se minute gusto posložila u zoni udarca ispred svoga vratara i izgledala prilično kompaktno do prvog riječkog pogotka.

Snažni pritisak Rijeke trajao je praktično cijelo prvo poluvrijeme, kratka su bila razdoblja tijekom kojih je Osijek uspio povezati nekoliko dodavanja na riječkoj polovici igrališta.

Iako riječka momčad u prvih pola sata nije bilo dovoljno brza  u samoj završnici, u takvom odnosu snaga obično je samo pitanje vremena kada će popustiti koncentracija nekog igrača u momčadi koja se stalno brani.

U 4. minuti Ristovski je ubacio zdesna, Gorgon je uklizao u ravni prve vratnice i loptu poslao u Mikulića.

Pokušali su udarcima s distance Vešović (13) i Mišić (18), obojica su pogodili osječkog vratara.

U 33. minuti nakon brze izmjene lopte, Gorgon je ostao sam na lijevoj strani kaznenog prostora i loptu poslao visoko preko vratiju u najboljoj prilici do pogotka.

Kako to obično biva, dočekala je Rijeka pogrešku u osječkoj obrani taman kada se počelo činiti da riječki pritisak malo popušta.

U 37. minuti Ristovski je pobjegao desnom stranom, precizno ubacio na drugu vratnicu za Andrijaševića, koji se ubacio iz druge linije i udarcem glavom kao na treningu loptu poslao u mrežu - 1:0.

Pogodak je uzdrmao okosnicu osječke momčadi, koja je konfuzno počela gubiti raspored.

U jeku pritiska u 41. minuti Vešović je uputio udarac s ruba kaznenog prostora, Mikulić je kratko odbio točno do nečuvanog Gavranovića, koji je iz blizine drugi put zatresao mrežu Osijeka - 2:0.

U 19. minuti Osijek je prvi i zadnji put organizirano odigrao završnicu jedne napadačke akcije: Maras je ubacio zdesna, Ejupi je udarcem glavom loptu poslao prema Prskalu.

Premalo za momčad koja je ostvarila sve pobjede na gostovanjima dok nije stigla na Rujevicu.

Dvije Zekićeve izmjene na početku drugoga dijela trebale su nagovijestiti drugačiji nogomet.

Osiječka se momčad visoko dignula na igralištu i vrlo brzo još više pala na ljestvici vrijednosti u derbiju koji to nije bio!

Poetrovikjev (55) udarac s 18 metara bio je jedina potencijalna osječka opasnost u drugom dijelu utakmice.

U 60. minuti Vešović i Ristovski po tko zna koji puta izmijenili su mjesta na desnom boku.

Ristovski je ponovo ostao sam na ubačaju, koji su do zadnjeg koraka otpratili Gavranović i strijelac Gorgon na drugoj vratnici - 3:0.

Strijelac je vrlo lako mogao biti i Gavranović, što dovoljno govori o kvaliteti riječke završnice.

U 66. minuti s tribina je počelo odjekivati: Šampioni, šampioni...!

Jasna poruka središnjici, koja ima itekakvih razloga za brigu prvi put nakon sezone 1998/99!

U 71. minuti Arsenić je grubo naletio na Gavranovića i dobio drugi žuti karton. Desetorica igrača Osijeka prepušteni su na milost i nemilost igračima najbolje hrvatske momčadi.

Zadnjih dvadesetak minuta Rijeka je igrala preležerno da bi osječke patnje bile veće. Osječani su jedva dočekali kraj utakmice...