Matjaž Kek: U drugom dijelu dogodio nam se pad u igri koji smo skupo platili

Nedjelja, 27. travnja 2014. 23:24 Napisao/la  Ivan Jelić

Mislim da smo uvođenjem Vojnovića i  Bilića dobili ono što nismo imali u prvom dijelu, rekao je trener Splita Ivan Matić

Matjaž Kek pojavio se pred splitskim novinarima u promjenjivu raspoloženju. Morao je biti zadovoljan bodom na kraju utakmice (2:2) u kojoj je Rijeka odigrala jedno ob najboljih poluvremena na gostovanjima:

- Bila je to prava prvenstvena utakmica, odigrali smo vrhunski prvo poluvrijeme. U drugom dijelu dogodio nam se pad u igri koji smo skupo platili. Znali smo da nam je problem u zadnjoj liniji, no na ovakvim utakmicama mladi igrači stječu neophodno iskustvo, rekao je Kek.

Zašto se ovako niste borili i igrali protiv Osijeka u Gradskom vrtu?

- Borili smo se, ali Osijek je bio bolji.

Mišljenja smo da se niste baš ovako zdušno borili?

- Moje je mišljenje da jesmo. Ne bih želio više to komentirati, rekao je Kek.

Ivan Matić umalo je ostvario pobjedu koja je nakon prvog dijela utakmice izgledala kao nemoguća misija. Split je u drugom dijelu stigao vodstvo Rijeke, igrao pola sasta s igračem više i na kraju propustio dvije šanse za pobjedu:

- Nakon što smo  prvih četrdeset pet minuta odigrali slabo i gubili s 0:2, u drugom poluvremenu zaigrali smo puno bolje što je rezultiralo sa dva postignuta gola. Mislim da smo uvođenjem Vojnovića i  Bilića dobili ono što nismo imali u prvom dijelu i na kraju možemo biti zadovoljni sa osvojenim bodom, jer smo na taj način zadržali istu bodovnu razliku u odnosu na Lokomotivu. Rijeka se još jednom pokazala kao jako kvalitetna čvrsta momčad, rekao je Matić.