LIVE: Rijeka - Feyenoord: Velika pobjeda Rijeke, Kramarić hat-trickom srušio nizozemskog velikana na Kantridi!

Četvrtak, 23. listopada 2014. 11:55 Napisao/la  SC

Uživo: Norveški sudac Hagen označio je kraj utakmice i veliku pobjedu Rijeke. Andrej Kramarić zabio je tri pogotka i još jednom razgalio riječke navijače!

Rijeka 3:1 Feyenoord

<ovdje ide banner sponzora>
Sudac:  Tom Harald Hagen (Norveška)
Strijelci: 1:0 Kramarić (63) 1:1 Toornstra (66) 2:1 Kramarić (70) 3:1 Kramarić (76-11m)

RIJEKA: Vargić - Tomečak, Mitrović, Lešković (65 Samardžić), Leovac - Jugović (84 Kvržić), Jajalo, Cvijanović, Sharbini - Moises (89 Krstanović), Kramarić
Klupa: Prskalo, Vešović, Zlomislić, Močinić

FEYENOORD: Vermeer - Steenvoorden, Kongolo, Nelom, Wilkshire (46 Karsdorp) - Immers, El Ahmadi, Clasie - Toornstra, Manu (80 Boetius) - Kazim (80 Te Vrede)
Klupa: Mulder, Boulahrouz, Vilhema, Bilal

Dobra večer, poštovani čitatelji. Dobro došli na izravni tekstualni prijenos utakmice trećeg kola skupine G Europske lige. Na riječkoj Kantridi susreću se domaća Rijeka i nizozemski velikan Feyenoord. Riječani iz prva dva ogleda imaju jedan bod, dok Nizozemci imaju tri boda. Tijek događanja s Kantride pratite na SportComu!

18.45 - Izašle su početne postave. Rijeka će igrati u formaciji 4-4-2, a Brazilac Moises ponovno je dobio prednost nad Ivanom Krstanovićem.
18.56 - Utakmica je to koju iz riječkog kadra karakteriziraju kao ključnu u borbi za prolazak skupine. Klub s Kantride nije bez ambicija, čeka se prva pobjeda u grupnoj fazi Europske lige.
18.57 - Navijači Feyenoorda su nakon burnog dana konačno dovedeni na stadion. Bilo je u protekla dva dana puno nereda i ružnih scena, na kakve Rijeka nije navikla. Fan-zona za sve one koji nisu na stadionu je u centru grada, a ponešto navijača ostalo je na plaži Morski prasac, te na parkiralištu brodogradilišta 3. maj

PRVO POLUVRIJEME:
0'
 Počeo je susret na Kantridi
2' Prva prilika za Rijeku! Nabačaj Kramarića dolazi na drugu vratnicu do Jugovića koji gađa vanjski dio mreže.
5' Moglo je biti neugodno na drugoj strani, Manu je pucao nakon upošljavanja u petercu, obranio je Vargić
6' U početnom ispitivanju snaga obje su momčadi imale po jednu izglednu priliku. Navijači daju bučnu podršku domaćoj momčadi, atmosfera je na vrhuncu a za potpuno slavlje nedostaje samo pogodak Rijeke.
9' Upošljen je Kramarić od strane Cvijanovića, bilo je lijepo izvedeno, no riječki je napadač ostao u zaleđu. Rijeka pokušava, borbe se vode između dva šesnaesterca
12' Tempo utakmice odgovara Riječanima, igra es polagano, obje momčadi čekaju pogrešku superničke obrane. Igra se po teškom terenu, u Rijeci je proteklih dana palo mnogo kiše koja otežava igru. Također, vrijeme na Kvarneru dosta je prohladno pa uvjeti za igru nisu idealni.
14' Osim prvih prilika nakon pet minuta igre, ništa se konkretno nije vidjelo na terenu od oba suparnika. Gosti su preuzeli loptu, imaju je više u posjedu i pokušavaju stvoriti akciju za opasnost po gol Riječana.
16' Dogodila se najbolja prilika za Nizozemce. Manu je ubacio za Kazima s vrha peterca, bio je svladan Vargić no očistio je Lešković s gol-linije.
18' Pokušali su Riječani zabiti iz kontre, ubačaj za Kramarića s lijeve strane uspješno je osujetio gostujući vratar Vermeer
20' Tomečak je umalo iznenadio Vermeera, svi su očekivali ubačaj s dense strane, no desni bek u momčadi Matjaža Keka probao je pucati. Vratar gostiju jedva je intervenirao.
22' Nakon polovice prvog poluvremena može se reći da je igra izjednačena. Obje momčadi mogle su doći do vodećeg pogotka, veseli dobra igra Riječana u oba pravca.
25' Goran Cvijanovič teže je startao na Manua, nema javne opomene za riječkog veznjaka. Slovenac je dobio tek usmeno upozorenje norveškog suca Hagena.
28' Od Tomečakovog pokušaja prije osam minuta igra se ponovno smirila. Pokušao je jednom pobjeći Manu preko lijeve strane, Tomečak je odbio u korner. Može riječka publika biti zadovoljna dosad viđenim na Kantridi
30' Nakon dobre akcije Tomečak je pucao s vrha kaznenog prostora, samo u ruke Vermeeru.
32' Prvi je žuti karton na utakmici zbog povlačenja Anasa Sharbinija zaradio gostujući igrač Luke Wilkshire
34' Velika je gužva bila ispred vrata Feyenoorda. Sharbini je završio prizemnim udarcem nakon što se izborio za udarac.
37' Leovac leži na travnjaku nakon zračnog dvoboja s Manuom, ništa se nije dogodilo Rijekinom lijevom braniču
39' Kramarić je s lijeve strane prodro i propustio za Leovca, Vermeer je ponovno na visini nakon što u sredini nije reagirao Moises
41' Najbolja prilika za Rijeku! Obranio je još jednom Vermeer nakon što je Moises dodao Kramariću u neposrednoj blizini gola. Šteta, najopasnija je to bila šansa za pogodak domaćih
44' Tomečak šalje dijagonalu s poludistance na lijevu stranu, nije stigao Sharbini.
Poluvrijeme: Sadržajan prvi dio vidjeli smo na Kantridi. Igra se po teškom terenu, Rijeka je od tridesete minute preuzela inicijativu na terenu, ali je nije uspijela kapitalizirati pogotkom.

DRUGO POLUVRIJEME:
46'
Počeo je nastavak susreta. Umjesto požutjelog Wilkshirea za goste ušao je Karsdorp, kiša je počela jenjavati
49' Karsdorp je petom dao loptu u sredinu, Kazim je propustio za Manua koji gađa malo preko gola. Bila je to nova velika prilika za Feyenoord nakon što je isti igrač šansu zapucai u 15. minuti
51' Prvu su priliku u nastavku imali gosti, ponovno će trebati proći neko vrijeme dok Riječani ne krenu u novu ofanzivu.
53' Drugi opomenuti gostujući igrač je Nelom, Rijeka zasada nema igrača sa žutim kartonom
54' Dobra prilika za Riječane, Tomečak je završio udarcem, otišlo je zamalo pored gola. Bila je to prva konkretna opasnost za nizozemska vrata u nastavku
55' Bilo je neugodno na drugoj strani, Manu je promašio zicer nakon što mu je Clasie doro dodao, u leđa oba riječka stopera
58' Feyenoord je opasan po bokovima, došlo je u dva navrata do gužve, prekršaj u npadau sviran je Colinu Kazimu. Rijeka se dobro postavlja u obrani
61' Nakon kornera s dense strane kojeg je izveo Toornstra, Manu je pucao glavom preko gola.
62' Riječani ponovno osjetno padaju, a gosti preuzimaju kontrolu. Matjaž Kek priprema prve zamjene pored aut-linije.
63' Rijeka - Feyenoord 1:0! Zabio je Kramarić na dodavanje Leovca s lijeve strane. Kombinirali su Sharbini i Leovac, potonji je odigrao dupli pas s Mitrovićem i nabacio u sredinu. Andrej Kramarić samo posprema za vodstvo Rijeke!
65' Matjaž Kek radi prvu izmjenu, Izlazi Lešković a ulazi Samardžić
66' Rijeka - Feyenoord 1:1! Zabio je Toornstra iz slobodnog udarca s dvadesetak metara za brzo poravnanje na Kantridi.
68' Jajalo pada u kaznenom prostoru, sudac Hagen ne svira kazneni udarac. Prvi žuti karton za Rijeku dobio je Marin Leovac
70' Rijeka - Feyenoord 2:1! Ponovno je strijelac Andrej Kramarić! Kakav pogodak Rijekinog napadača. Vargić je ispucao iz ruke, izašao je Vermeer s vrata, Kramarić ga matira lob-udarcem za novo vodstvo Rijeke!
73' Ludnica na Kantridi, bio je to prekrasan pogodak Kramarića, eksplodirale su stijene! Matjaž Keke priprema novu zamjenu.
74' Sharbini i Kramarić su krenuli u kontru, Kramarić pada i sudac Hagen nakon konzultacija s pomoćnikom pokazuje na bijelu točku!
76' Rijeka - Feyenoord 3:1! Andrej Kramarić zabio je treći pogodak na utakmici! Hladnokrvno je realizirao najstrožu kaznu i doveo Rijeku veliku prednost. Kramarić puca u jednu, vratar Vermeer se baca u drugu stranu. Rijeka je na pragu prvog slavlja u Europskoj ligi!
77' Novi žuti karton u momčadi Rijeke dobio je Mato Jajalo zbog preoštrog starta
80' Pucao je El Ahmadi, neopreznost u riječkoj obrani umalo je kažnjena, udarac veznjaka otišao je pored gola
80' Dvije izmjene radi gostujući trener Rutten. Izlaze Manu i Kazim, a ulaze Boetius i Te Vrede.
81' Nova neopreznost pred golom Vargića, nakon gužve je Steenvorden pogodio vratnicu. Lopta se nekoliko puta odbijala u domaćem kaznenom prostoru, ponovno je Rijeka imala sreće
84' Drugu izmjenu radi Matjaž Kek. Ovacije pune Kantride ponovno je dobio Vedran Jugović, umjesto njega na terenu je Zoran Kvržić
87' Ubačaj Tomečaka zamalo je propustio realizirati Kvržić iz neposredne blizine gola. Rijeka i dalje napada, vrhunski čuvajući rezultat koji donosi tri europska boda!
89' Treću izmjenu radi Matjaž Kek. Izašao je Moises, a ušao Ivan Krstanović
90' Igrat će se tri minute sudačke nadoknade
90+1' Treći žuti karton za goste dobio je njihov kapetan Jordy Clasie
Kraj: Rijeka konačni slavi prvu europsku pobjedu! Hat-trick je zabio Andrej Kramarić i oplodio zasluženu pobjedu Riječana u trećem kolu Europske lige. U drugom susret uskupine Standard i Sevilla su u Liegeu odigrali bez pogodaka!