RIJEKA U ČETVRTFINALU KUPA

Kek u Ludbregu morao posegnuti za Benkom

Srijeda, 30. listopada 2013. 16:21 Napisao/la  SC

Utakmica 1/8 Kupa: Podravina - Rijeka 1:3. Podravina povela pogotkom Bochla u 59. minuti

Utakmica 1/8 Kupa

PODRAVINA – RIJEKA 1:3

Igralište u Ludbregu. Gledatelja: 1500

Sudac: Dalibor Mlakar (Zagreb)

Strijelci: 1:0 Bochl (59), 1:1 Alispahić (64), 1:2 Benko (76), 1:3 Benko (90-11m)

Žuti kartoni: Pomper, Jagec (Podravina), Alispahić, Pokrivač, Brezovec, Krstanović

PODRAVINA: Dreven, Pomper (81 Žmuk), Milas (23 Bochl), Valjak, Sabol, Kukec, Kosec, Mumlek, Jagec (62 Tadanek), Koli, Malec

RIJEKA: Vargić, Boras, Mitrović, Datković, Škarabot, Pokrivač, Brezovec (56 Močinić), Alispahić, Ajayi (51 Sharbini), Jugović (68 Benko), Krstanović

Nogometaši Rijeke ostvarili su plasman u četvrtfinale Kupa teže nego što su očekivali. U zadnjih pola sata igre morali su uložiti dodatni napr da bi preokrenuli rezultat nakon što je trećeligaš u 59. minuti poveo pogotkom Bochla udarcem s 20-tak metara.

U 64. minuti poravnao je Alispahić nakon Krstanovićeva dodavanja. Benko je u 76. minuti prvo doveo Rijeku u vodstvo, a  onda je iz kaznenog udarca zaokružio rezultat u 90. minuti.

Matjaž Kek mora je u zadnjih pola sata dignuti momčad trima zamjenama (Močinić, Beko, Sharbini), koje su odmah stvorile razliku u kvalitetu:

- Znali smo da utakmica neće biti jednostavna. Sebi smo zagorčali život, ali presudila je kvaliteta. Dao sam šansu igračima koji su manje igrali ove sezone. Idemo dalje, za četiri dana je derbi u Splitu. Nama je prvenstvo najvažnije, rekao je Matjaž Kek.